comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan flaş Yargıtay açıklaması! 'Vefasızlığa gelince...'

18 Ocak 2018, Perşembe 21:54
Ali Koç'tan flaş Yargıtay açıklaması! 'Vefasızlığa gelince...'

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç seçim öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de Mayıs ayında gerçekleşecek olan seçim öncesinde Başkan adaylarından Ali Koç kongre üyeleriyle bir araya geldi ve konuşma yaptı. Ali Koç geçtiğimiz günlerde Bursaspor'a sponsor olacağı yönündeki haberleri kesin bir dille yalanladı. 


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'un seçim açıklamaları


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, kongre üyeleriyle bir araya geldi ve şu açıklamaları yaptı:


"DAVAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Vefasızsın ithamlarıyla karşılaştım. Kulübün içinden geçtiği durum, geleceği değil günü kurtarma konusunda hareket edilmesi, borç sarmalı sürdürülemez mali durumun bağımsızlığı tehlikeye düşürecek duruma geldiği için aday oldum. Yargıtay süreci yarın da bitebilir, 3.5 sene de sürebilir. Ömür boyu da. Yargıtay kararın açıklanmasıyla sürecin bitmeyeceğini, senelerce bu sürecin sürebileceğine inandığım için yola çıktım. Seçildiğimiz takdirde davamıza sahip çıkacağımızın kulübümüzün uğradığı zararların tazminatı için her türlü mücadeleyi vereceğimizden şüpheniz olmasın. Vefasızlığa gelince, benim kulübümüze gelince kulübümüze ve başkanımıza olan sadakatliğimi, bağlılığımı yaşananları bilen ve objektif bakanlar için hiç kimsenin sorun olacağını düşünmüyorum. Sadakat benim çok önemlidir. Bundan dolayı buradayım, karşınızdayım. 

"21. YÜZYILIN İHTİYAÇLARINI 20. YÜZYILIN YÖNETİM ANLAYIŞIYLA KARŞILAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Dünyanın en zengi kulüplerin bile futbolun ham maddesi olan futbolcu yetiştirme konusuna ne kadar odaklandıklarını, bu konulara ne kadar yatırım yaptıklarını bizzat yerlerinde şahit oldum. Performans analizi ve taraftarlarla etkin iletişim için tespitlerde bulunduk. Bugüne dek yaptığımız çalışmalarda, 21. yüzyılın ihtiyaçlarını 20. yüzyılın yönetim anlayışıyla karşılamamız ne yazık ki mümkün değil. Günümüz futbolu globalleşen bir endüstrelleyleşti. Önce kendi sıkıntılarımızı açacağız. Ondan sonra tüm spor sektörünün marka değerini olumlu etki edecek çalışmalara başlayacağız. 

"ŞUBAT AYINDA SAHAYA İNİYORUZ"

Bu seçimi kazanacaksak omuz omuza kazanacağız. Bundan sonra ne yapacağız? Şubat ayı itibariyle basında da gördünüz, sahaya iniyoruz ve kendi organizasyonlarımızı düzenleyeceğiz. Üyelerimiz ve taraftarlarımızla coşkulu ortamlarda bir araya geleceğiz. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)