comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Finansal Fair Play açıklaması: 'Giuliano ve Janssen...'

13 Mayıs 2018, Pazar 18:59
Ali Koç'tan Finansal Fair Play açıklaması: 'Giuliano ve Janssen...'

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Almanya'da düzenlenen organziasyonda kongre üyeleri ve taraftarlarla bir araya geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Avrupa Fenerbahçeli Kongre Üyeleri Platformu'nun davetlisi olarak Almanya'nın Köln şehrinde kongre üyeleri ve taraftarlarla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. 


Ali Koç'un seçim konuşması 


"SUÇLANMAMIN TEK NEDENİ ADAY OLMAM!"

İhanetle, bölücükle suçlanmamın nedenini bulmak çok zor değil; sadece aday olduğum için. Biz yola çıktığımızdan beri büyük bir hassasiyet gösterdik. Her koşul ve şartta tribünlerde takımlarımıza destek çağrıları yaptık. Ocak ayından sonra da sahaya inmeye başladık. Davet ettik, edildik. Basına hiç çıkmamaya çalıştık. Tribünler, camiamız etkilenmesin diye"
"BIÇAK KEMİĞE DAYANDIK DEDİK, ÇÜNKÜ..."

Bunların yanında hiçbir zaman başkanımıza da laf ettirmedik. Ama aynı tavırla karşılaşamadık tabii. Buna rağmen hep, bıçak kemiğe dayanana kadar da bu tavırımızı devam ettireceğiz dedik. Cuma günü artık 'bıçak kemiğe dayandı' dedik. İhanet sözü kırmızı çizgi oldu. Yanlış aday dersiniz, beceremez dersiniz, layık değil dersiniz ama ihanet ediyor diyemezsiniz. O nokta artık benim için kırmızı çizgi oldu. İhanetle suçlama noktasına gelmelerine rağmen yine de belli bir saygı çerçevesinde cevap verdik."

"ÇOK AYIP LAFLAR ETTİLER"

Kapalı kapılar arkasında, üyeler önünde çok büyük, çok ayıp laflar ettiler, medya önünde ise tam tersini konuştular. Ben de onlara artık cevaplarını verince de dayanamadılar, kapalı kapılar ardındaki düşüncelerini sonunda basına da yansıttılar. Çok da iyi oldu. "Biz her zaman düşünerek açıklama yapıyoruz. O anki heyecan ve sinirle, adrenalinle değil. Bazı şeylerin adreslenmesi ve ortaya çıkartılması gerekiyordu. Kapalı kapılar arkasında üyelere söylenenlerin, kamuoyu önünde de söylenmesi gerektiğini düşünüyordum."

"HERKES, HERKESİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRSÜN"

Herkes herkesin gerçek yüzünü görsün. Samimiyet çok çok önemli. Biz her yerde ve her şartta aynı düşünceleri tutarlı olarak belirtiyoruz. Ne söylüyorsan her yerde doğruyu söyleyeceksin. Açık ve net konuşuyorum, ben saygıda da kusur etmiyorum. Tabii ayrıca bugünkü açıklamalara baktığım zaman da başkanımızın nasıl hitap ettiğini, konuştuğunu bilen biri olarak bunun başkanımızın sözlerinin olmadığını, kimler tarafından ortaya sürüldüğünü de çok iyi biliyorum.

"TV'DE, HERKESİN ÖNÜNDE KONUŞMAYA BEN HAZIRIM"

Buradan daha önce bir çok kez yaptığım çağrıyı da yeniliyorum; İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz TV'de iki medeni insan olarak her türlü değerlendirmemizi, varsa suçlamamızı karşılıklı olarak, herkesin önünde yapalım. Ben hazırım!"

"FİNANSAL FAİR PLAY KONUŞMASI"

FFP konusunda şu an nasıl bir esnekliğimiz var bilmiyorum. Giuliano ve Janssen, Avrupa Kupaları'ndan elendikten sonra geldikleri için onlar geçen seneki sınırlamaya dahil olmadılar. Mesela Janssen'i 10 ay kiralamak için kiralama bedeli olarak 5 milyon euro vermişiz. En son baktığımda bize bilgilerini gönderen, hukuki anlaşmaları kabul ederek bilgilerini kullanmamızı onaylayan üye sayısı 9 bin 500'dü. Bu da bizim kemik oyumuz olsun."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"