comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Fenerbahçe'ye yabancı yönetici

22 Şubat 2018, Perşembe 09:59
Ali Koç'tan Fenerbahçe'ye yabancı yönetici

Birçok önemli projesi olduğunu açıklayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un son hamlesi ise oldukça dikkat çekici.

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü'nde 2018 Mayıs ayında gerçekleştirilecek olağan seçimli kongre öncesinde yarış kızışıyor. Mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın karşısına aday olarak çıkacak olan Ali Koç üyeler ile toplantılarını sürdürüyor.

Birçok önemli projesi olduğunu açıklayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un son hamlesi ise oldukça dikkat çekici.


Ali Koç, Fenerbahçe'ye yabancı yönetici getirecek


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, göreve gelmesi halinde birçok önemli projeyi hayata geçirmeye çalışacak. Bunların başında da futbol takımının profesyonelce yönetilmesi geliyor. Bu çerçevede Koç ve ekibi seçildiği taktirde futbol takımının tüm sorumluluğunu üstlenecek bir direktörü başa getirecek. Sarı-lacivertli kulüpte daha önce denenen ancak sonuç alınamayan bu proje için yabancı bir isim düşünülüyor.
Görevde olan teknik adam, doğrudan bu isme bağlı olacak. Bu konuyla ilgili birçok isimle temasta bulunan Koç ve ekibi, nihai kararını henüz vermedi. Ancak göreve gelen kişi takımın sportif ve ekonomik konularında tek yetkili olacak. Koç ve ekibi ise daha çok kulübün ekonomik sorunları üzerine yoğunlaşacak. Futbol takımının başında profesyonel bir ismin getirilmesi, scout sisteminin devreye girmesi ve dünyadaki örnekler dikkate alınarak revize edilmesi gibi takımla ilgili altyapı hazırlandıktan sonra ekonomik çalışmalar başlayacak. İlk etapta kulübün mevcut borcunun yeniden yapılandırılması ele alınacak.
 

Ali Koç kılıcı çekti! Aziz Yıldırım'a düello çağrısı


Başkan adayı Ali Koç'un sosyal medyadaki Fenerbahçeliyiz isimli seçim hesabından yayınlanmayan ve FutbolArena'nın ulaştığı o açıklamalar şu şekilde:

"KARINLARINDAN KONUŞUYORLAR"

Düello çağrısı yapan Ali Koç, "FB TV'de karşılıklı tartışabilmemiz için Aziz başkana mektup yazmaya düşünüyorum. Karınlarından konuşuyorlar. Aziz Yıldırım benim bu topa gireceğimi düşünmüyordu. Bir gün bana bir şey olursa kulübü kurdu kuşa emanet etmeyin demişti. Ben kurt muyum, kuş muyum?" dedi. 

Futbol takımındaki eksikliğe değinen Ali Koç, "Keşke futbolun başına basketboldaki Obradovic gibi birini bulabilsek" diye konuştu.

"BİZİ APTAL ZANNEDİYORLAR"

Bedelsiz üyelik eleştirilerine tepki gösteren Ali Koç, "Bedelsiz üye olayında bizi aptal zannediyorlar herhalde. Binlerce bayimiz var, hepsini üye yapabileceğimizi bilmiyorlar mı acaba? Bizi bu yollardan geçirmesinler." ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.