comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Fenerbahçe'ye tarihi müjde: 'Eğer seçilirsek...'

19 Mart 2018, Pazartesi 19:40
Ali Koç'tan Fenerbahçe'ye tarihi müjde: 'Eğer seçilirsek...'

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, İstanbul Wow Otelde kongre üyeleriyle bir araya geldi. Bu organizasyona davetli olarak katılan Ali Koç seçim öncesi önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, İstanbul Wow Otelde Fenerbahçe kongre üyelerinin organize ettiği davete katılacak. Yaklaşık 5.000 civarında kalabalığın yer aldığı bu davette Ali Koç, kongre üyelerine bir konuşma yaptı. 


Ali Koç'un seçim konuşması (Wow Otel)


Yaklaşık 20 kişilik kongre üyesinin organizasyonu çerçevesinde gerçekleşecek olan bu davette yaklaşık 5 bin kişilik bir kalabalık yer aldı. Fenerbahçe'de kongre üyelerinin organzie ettiği bu davet ilk kez büyük bir kalabalığa hitap ederken, . Yaklaşık 5.000 civarında Fenerbahçe taraftar ve üye salondaki yerini aldı. Ali Koç Fenerbahçe marşı eşliğinde salona geldi ve önemli açıklamalarda bulundu.  

ALİ KOÇ ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE SALONA GELDİ

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, alkışlar ve Fenerbahçe marşı eşliğinde salona geldi. Kongre üyelerinin büyük sevgi seli gösterdiği Ali Koç için uzun süre, "Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon. Ali Koç başkan olacak, güneş doğacak." sesleri yükseldi. Ardından 18 Mart Çanakkale şehitlerimizi anmak için İstiklal Marşı okundu. 

"BU KADAR KALABALIĞI BEKLEMİYORDUM"

Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Değerli kongre üyelerimiz, canlı yayın vesilesiyle bizleri takip eden Fenerbahçeliler, sevgili Fenerbahçe taraftarları. Bu önemli geceye katıldığınız için teşekkür ediyorum.  Tarihimize baktığımız zaman belki de hiçbir seçim sürecinde böyle bir toplantı yapılmadı. Tarihimizde ilk defa yaşanan bir olayla karşı karşıyayız. Komite ve sizler tarafından gerçek oldu. Hepinize teşekkür ediyorum.  Söz konusu Fenerbahçe tutkusu ve Fenerbahçe sevdalıları olunca burada söz olmak büyük bir gurur. 

"ŞAMPİYONLUK ÜMİDİMİZİ KORUYORUZ"

Gelenek haline gelen derbi galibiyeti bekliyorduk ama istemediğimiz bir sonuçla berabere kalarak şampiyonluk yolunda çok iyi bir fırsatı kaçırdık. Sağlık olsun. Daha çok maç var. Geriye kalan 8 maçımızı kazanarak inancımızı koruyorum. Fenerbahçe'nin olduğu her yerde umut var. 

"HAYALLERİMİZİ VE HEDEFLERİMİZİ ANLATTIK"

Yaklaşık 2 aydır kongre üyelerimiz ve taraftarlarımızla temaslarda bulunduk. Bu temaslar sırasında beklentilerinizi anlamaya çalıştık. Dilimiz yettiğinde seçildiğimiz takdirde neleri özlediğimizi, hayal ettiğimizi ve neden bu yola çıktığımızı anlatmaya çalıştık. 

"FENERBAHÇE'NİN EN BÜYÜK SORUNU TARAFTARIYLA OLAN UZAKLIĞI"

Fenerbahçe'nin en büyük sorunu, bizi biz yapan taraftarımızın ve halkın Fenerbahçe'mizden uzaklaştığını görüyoruz. Fenerbahçe'nin taraftarıyla arasındaki sıcak bağın zayıfladığını içimiz acıyarak şahit oluyoruz. Son 2 sezonda taraftar ortalamamız hiç alışık olmadığımız seviyelere indik. Ezeli rakiplerimizin gerisinde kaldığımız söyleniyor. Aynı dönemde sahamızda rekor seviyede puan kayıpları yaşadık. Gelecek nesilleri sahiplenmemiz gerekiyor. 

"BU YÜZDEN YENİ BİR KAN DEDİK"

İşte bu yüzden yeni kan dedik. Fenerbahçemizin sahip olduğu en büyük potansiyeli harekete geçirmek için göreve talip olduk. Fenerbahçe'nin en başarılı dönemleri Fenerbahçe'nin kenetlendiği, bir olduğu dönemlerdir. Bu yüzden bizler seçildiğimiz takdirde önceliğimiz, camiamızın kenetlenmesini sağlamaktır. Bunu da sizin bize inanmanız ve omuz omuza vererek başarabiliriz. 

NASIL BİR FENERBAHÇE HAYAL EDİYORUZ?

Şeffaf, hesap veren, ayakları yere sağlam basan mali yapıyla her anlamda özgür bir Fenerbahçe hal ediyoruz. Bu güçlü yapının yanında istikrarlı sportif başarısıyla yükselen bir Fenerbahçe. 1907'den bu yana taşıdığı ilke ve değerleri çağdaş, vizyoner ve saygılı bir yönetimle gelecek nesillere taşıyan bir Fenerbahçe. Türk sporunun marka değerini yükselten öncü bir Fenerbahçe. Eleştiriye açık, kutuplaştırmanın ve ötekileştirmenin değil, karşıt görüşlere tahammülün olduğu, hayattaki rolü ne olursa olsun dünyası Fenerbahçelilerin bir ve bütün olduğu, omuz omuza yürüyen Fenerbahçe hayal ediyoruz. 

"4 HAZİRAN'DA SEÇİLİRSEK KULÜBÜMÜZÜN KASASINA HATIRI SAYILIR SAYIDA SERMAYE GİRDİSİ YAPACAĞIZ"

Bizden hayali ya da sırf seçim kazanmak için vadedilmiş projeler beklemeyin. "Bizim tek projemiz Fenerbahçe'yi şahlandırarak ait olduğu yere, zirveye taşımak. Göreve geldiğimiz takdirde söndürmemiz gereken yangın var. İlk olarak çok daha vahim olan mali durumumuz için seferberlik ilan edeceğiz. Bizler de maddi manevi üzerimize düşen fedakarlığı yerine getireceğiz. 4 Haziran'da seçilirsek kulübümüzün kasasına hatırı sayıda sermaye girdisi yapmak için işlemleri başlatacağız.  Bu işlemler 45-60 gün süre alacaktır.

"HER SENE 10 BİN ÜYE GİRİŞİ SAĞLAMAMIZ LAZIM"

Her sene 10 bin yeni üye girişi sağlamamız lazım. Başarabilir miyiz bilmiyorum ama hedeflemeliyiz. Bunu sadece gelir olarak düşünmeyin. Fenerbahçe'de münferit kongre üye sayısı ne kadar artarsa, Fenerbahçe'nin bağımsızlığı o kadar garanti altına alır. Herkesin çorbada tuzu olsun diyerek, kitlesel bir hareketle hak ettiği yere getireceğiz derken bunları kastediyorum. Size sonuna kadar güveniyorum. Yoksa bu yola çıkmazdım.

"FAİZ YÜKÜMÜZDEN KURTULMALIYIZ"

Maliyet tarafında ise içinde bulunduğumuz borç sarmalı ve maliyet yükü, yani ödediğimiz faizler taşınamaz noktaya gelmiştir. En kısa şekilde finansman giderlerinde ciddi tasarruf sağlamak için borç stoğumuzu yeniden yapılandırarak faiz yükümüzü sağlıklı seviyelere düşüreceğiz. 

"SCOUTİNG AĞI KURACAĞIZ"

Futbol okulları ve alt yapıları faaliyetlerimizi baştan aşağı yenilemek durumundayız. Varmak istediğimiz nokta, dünya çapında örnek gösterilecek bir futbol akademisi yapısını oluşturmak durumundayız. Ajax, Altınordu'yu örnek alırken niye biz bunu yapamayalım? Neyimiz eksik? Fazlamız var, eksiğimiz yok. Yeter ki sabır gösterelim. Bugünden bunun tohumlarını atmak zorundayız. Örnek olabilecek bir yapılanmaya gitmek zorundayız. Yetenekli gençlerin keşfetmek için scouting ağı kuracağız. Şimdiden görüşmeye başladığımız scoutlar var."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.