comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Fenerbahçe için önemli uyarı

14 Kasım 2018, Çarşamba 21:29
Ali Koç'tan Fenerbahçe için önemli uyarı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün ekonomik yapısı ve genel anlamda Türk futbolunun geleceği adına radikal kararlar alınması gerektiğini söyledi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sporun Geleceği Aydınlık mı? isimli panelde kulübün mali tablosu hakkında önemli açıklamalar yaptı. 


Fenerbahçe Haberleri: Fenerbahçe'nin borcu ne kadar?


"5 SENE AVRUPA'YA GİTMEMEYİ GÖZE ALMAMIZ GEREKİYOR"

Baştan aşağı yöntemlerimizi değiştirmemiz lazım. Belki 5 sene Avrupa'ya gitmemeyi göze almamız lazım. Bu noktaya gelmemiz sorumsuzca yönetimlerden kaynaklandı. Sadece kulüp yönetimleri değil. TFF'den de bahsediyorum. SPK hoş görülü davranış. FFP kurallarını kendimize ağır şekilde uygulamalıyız. 
"MAR'TAN SONRA ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ"

Beşiktaş son dönemde satış becerisi gösterdi ama sözleşmeler genelde son durak oluyor. En yaşlı liglerden biriyiz. Alt yapıya en az yatırım yapan ülkeyiz. Vehbi Koç alırken kazanmalısınız demişti. Biz alırken de kaybediyoruz, satarken de kaybediyoruz. Fenerbahçe kulübü olarak Mart'tan sonrasını göremiyoruz. Önümüzü görebilmemiz için yine borçlanmamız lazım. 

"TFF SEÇİMLERİNDE TAVRIMIZ NET!"

"La Liga 1 ve 2'de iki sene üst üste zarar etmesi yasak kulüplerin. Edersen soruşturma açılıyor. Mesela 5 milyon Euro zarar ettin diyelim, ertesi sezon 4 milyon Euro kar bile yetmiyor, 5 milyon Euro kar etmen lazım. Zararının olmaması lazım. Kulüpler Birliği malın sahibi değil. Malın sahibi kim? Federasyon. Federasyon iyi yönetiyor mu bunu? Hayır!"Biz Fenerbahçeli olarak kesin tavır içindeyiz. Bundan sonra TFF'yi yönetecek insanların sporun ruhunu anlayan, dünyaya hitap eden ve Türk futbolunun hak ettiği yere getirebilecek yapıda oluşması gerekiyor. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.