comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan FB TV canlı yayında çok sert tepki!

03 Mart 2023, Cuma 18:31
Ali Koç'tan FB TV canlı yayında çok sert tepki!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kayserispor maçında taraftların deplasman yasağıyla ilgili olarak, "Bunun hiçbir mantığı yok. Hiçbir argümanı yok. Ne güvenlik, ne sportif. Çıkan tek şey. 'Stadınızda böyle mi bağırıyorsunuz? Biz de sizi cezalandırıyoruz.' Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Her maç saha mı kapatacaksınız?" şeklinde tepki gösterdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Ali Koç, Kayserispor maçındaki deplasman yasağıyla ilgili sert tepki gösterdi. Ali Koç'un açıklamaları şu şekilde:
"HER MAÇ SAHA MI KAPATACAKSINIZ?"

Her şey Fenerbahçe aleyhine çalışıyor. Cumartesi maç yaptık. Maçta bazı protestolar, tezahüratlar oldu. Orada bir saldırıya uğradık. Devlete karşıymışız, şöyleymişiz, böyleymişiz. Ertesi gün Beşiktaş maçına gittik. Benzer olaylar yaşandı. Sosyal medyada paylaşılan tweetler sonrası statta infial oluştu. Aklı serim herkes bilir ki, böyle bir dönemde öyle mesajlar paylaşmanın toplumsal psikolojide yapacağı etkiyi çocuk bile olur. Maçın bitmesi beklenebilir. Hayretler içindeyim. İş çok sakat yere gidiyor. Yarın birgün kardeşi kardeşe kırdırılacağı ortama gidiyor.  Bunun hiçbir mantığı yok. Hiçbir argümanı yok. Ne güvenlik, ne sportif. Çıkan tek şey. Stadınızda böyle mi bağırıyorsunuz? Biz de sizi cezalandırıyorsunuz. Ne yapmaya çalışıyorsunuz?" Her maç saha mı kapatacaksınız?"

"SİYASETİ FUTBOLA SİZ SOKUYORSUNUZ"

"Siyasetle futbol iç içe olmasın diyorsunuz. Siz sokuyorsunuz siyaseti futbolun içine. Bir takımın şampiyonluğu kutlamasında 4 Bakan selfie çekiyor. Bir bakanımız inşallah X takım şampiyon olur deyince siyaset olmuyor mu? Cumartesi-Pazar maçlardan sonra belli kulüpleri arayıp açıklama zorunluluğu siyaset olmuyor mu? Fenerbahçe'nin maçında tezahürat olunca Fenerbahçe vatan haini. Yok öyle."

"YÖNETİM İSTİFA VE HÜKÜMET İSTİFA ARASINDA SÖYLEM OLARAK FARK YOK"

Ben de tribünlerde siyaset slogan istemiyorum. Ancak saygısızlık ve hakaret olmadığı sürece bu demokratik, anayasal haktır. Geçmişte de oldu, yarın da olacak. Bize baskı yaparak, bizi cezalandırarak bizi böyle yola sokamasınız. Biraz tarihimize bakın. Bana göre yönetim istifa ve hükümet istifa arasında fark yok söylem olarak. 

"KUDRETLİ DEVLETİMİZE HAKSIZLIKTIR"

"Kayseri'ye gidecek 1.600 taraftar ülke çapında kaos yaratacak öyle mi? Devletimize haksızlık. Kudretli devletimize haksızlıktır. Bu yanlıştan dönülmüyor. Yazıklar olsun diyorum. Koskoca adamların bir öyle, bir böyle demeleri. Kendilerinin de inanmamaları.  Kimse Fenerbahçe devletine milletine karşıdır demesin. Bizim çizgimiz bellidir. Bizim değişmez çizgimiz Atatürk ilkesidir. Devletimizin menfaatlerine bağlıyız. Tarihimiz boyunca böyledir. Öğrenmek istiyorsanız gidin bakın. Bizle böyle uğraşmayın. Yaptığınız haksızlıktır, hukuksuzluktur, adaletsizliktir. Yol yakınken bu yanlıştan dönün. Daha fazla üstümüze gelmeyin. 

"HÜKÜMET İLE DEVLETİ AYIRALIM"

Hükümet ile devleti ayıralım. Her kulüp devletin, milletin yanındadır. Ancak her insan hükümeti desteklemek zorunda değildir. Kalıcı olan devlettir. Siz nasıl garip garip kelimelerle Fenerbahçe'yi vatan haini konumuna getirirsiniz? Tarihi bilmiyorsanız bakın.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!