comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan eleştirilere sert tepki! '1 kuruş alacağım yok'

04 Haziran 2022, Cumartesi 14:34
Ali Koç'tan eleştirilere sert tepki! '1 kuruş alacağım yok'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Mali Genel Kurul'da açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Mali Genel Kurulu'nda Ali Koç açıklamalarda bulundu. Ekonomik durumla ilgili konuşan Ali Koç, "Her türlü başarısızlığımız için istediğinizi söyleyin ama finansal konularda ben arkadaşlarıma eleştiri yaparsanız o zaman ters düşeriz." ifadelerini kullandı.

"İNŞALLAH İSMAİL HOCA HAKKINI HELAL EDER"
"115 yıllık bir camiaysak ve 25 milyonluk taraftara hitap ettiğimize inanıyorsak her şekilde reflekslerimizi göstermemiz gerekiyor. İsmail Hocamızı uğurladık. Duygusal ve çok buruk bir veda oldu. Biz hakkımızı helal ediyoruz, inşallah kendisi de bize hakkını helal eder. Bizi kırmayarak ailesiyle buraya kadar geldi. Kendisini samimiyetle alkışladığınız için sizlere de teşekkür ediyorum."

"FİNANSAL KONULARDA BİZİ ELEŞTİRİRSENİZ TERS DÜŞERİZ"

"İçinde bulunduğumuz ekonomik durumu görmeden ve anlamadan Fenerbahçe'yi yargıladığınız zaman, yapılan mücadeleyi gözardı ettiğiniz zaman sizlere söyleyeceğimiz birkaç sözümüz vardır. Her türlü başarısızlığımız için istediğinizi söyleyin ama finansal konularda ben arkadaşlarıma eleştiri yaparsanız o zaman ters düşeriz. Fenerbahçe Koleji devredilemezmiş. Niye devredilemez kardeşim? Hangi kulüp kolej işletiyor? Okulun bize 15 milyon lira yükü olduğunu biliyor musunuz? Dünyanın neresinde bir işletme 15 yıl gelir elde etmeden yoluna devam edebilir? Her sene 5 milyon lira zararımız var."

"BENİM 1 KURUŞ ALACAĞIM YOK"

"Başkanın alacağı ne olacak diye soranlar oluyor. Bu beni çok kırıyor ve yoruyor. Benim ağzımdan bir kez bile yaptıklarımı duymadınız, duymayacaksınız. Benim kulüpten 1 kuruş alacağım yoktur! Bir daha bunu gündeme getirmeyin. Eğer bir gün çıkıp, 'kulübün bana borcu var' dersem beni kulüpten ihraç edin. Bu konuyu konuşmaktan ben utanıyorum artık. Defterlerde benim alacağımın görünmesi tamamen vergi sistemiyle ilgilidir. Her sene %5 olarak düşmek zorundayız. Benim gerçek niyetimi bilip, buna rağmen bana karşı kullanmaya çalışanlara yazıklar olsun."

"DAVA AÇANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Trabzon'da pankart diye o paçavrayı astılar. Derneklerimizin tamamı dava açtı, hepsine teşekkür ediyorum. Bu salonda kaç kişi dava açtı? Yoksa başka türlü bizi ciddiye almayacaklar. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray taraftarını ilgilendiren bir konu bu. Bu kadar siyasi gücün karşısına geçecek kadar ben deli miyim? Ne olur artık işin ciddiyetine varın."

"AYKUT KOCAMAN İLE ŞAHSİ PROBLEMİM YOKTUR"

"Aykut Hoca, Fenerbahçe'nin efsanelerindendir. Keşke onu da böyle uğurlasaydık. Fakat kendisi biraz fazla dolduruşa geliyor. Benim kendisiyle şahsi hiçbir meselem yok. Alex üzerinden bize söylenmesi abestir."

"AZİZ YILDIRIM 1 KURUŞ PARA AYIRMADI"

""Aziz Yıldırım, 'Üniversite kuracağız.' diyordu. Daha sonra '80 tane iş adamına mektup yazdım, yazıklar olsun bir kiş yardım etmedi. Üniversiteyi biz kuracağız.' dedi ama 1 kuruş para ayırmadı, 1 kuruş!"

"TFF BAŞKANI OLACAK KİŞİ VE AİLESİNİN FETÖ İLE HİÇBİR İLGİSİ OLMAMALI"

"Tüm kulüplere sesleniyorum. TFF Başkanlığı için futbolla alakası olmayan iş dünyasından insanların, futbol dünyasındaki hiç kimseye danışmadan Sayın Cumhurbaşkanımıza bir isim götürmesini ve bizlere sunulmasını kabul etmiyoruz. Devletimiz, kamuya personel alırken kişilerin FETÖ ile bağlantılı olmaması için müthiş bir eleme yapıyor. TFF kamu değil belki ama aynı hassasiyet burada da yapılmalı. Fenerbahçe olarak bunu gündeme getirmek zorundayız. TFF Başkanı olacak olan kişinin ailesinden hiçbirinin bu yapıyla hiçbir ilişkisi olmalı. Söz konusu adayla hiçbir sıkıntım yok, hatta dostumdur. Ama elimdeki bilgilere göre, yumuşak karın olabilecek durum mevcuttur."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!