comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a: 'Topunuz gelin!' Tarihi hodrimeydan

02 Haziran 2018, Cumartesi 19:14
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a: 'Topunuz gelin!' Tarihi hodrimeydan

Fenerbahçe Genel Kurulu'nun ilk gününde Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasında büyük bir gerilim yaşandı. Aziz Yıldırım'ın konuşmaları üzerine Ali Koç tekrar söz hakkı isteyince, ikili arasında karşılıklı atışmalar başladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin tarihi Genel Kurulu'nun ilk gününde Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasında büyük gerginlik yaşandı. Aziz Yıldırım'ın konuşmalarından sonra Ali Koç söz isteyerek tekrar kürsüye geldi. Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı yalan söylemekle suçladı ve şu açıklamaları yaptı:


Ali Koç - Aziz Yıldırım kavgası (2 Haziran 2018 Cumartesi)


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın konuşmalarının ardından söz hakkı istedi ve tekrar kürsüye geldi. İşte Ali Koç'un açıklamaları:

"KAVGA ETMEK İSTİYORSANIZ, HADİ YAPALIM"
Evet istediğimiz noktaya geldik. Ben bu noktayı uzun zamandır istiyordum. Kavga etmek istiyorsanız hadi yapalım. Çok rahat yalan söylüyorsunuz sayın başkanım. Ben üzülüyorum.

"ÜMİT ÖZAT OLAYINDA YALAN SÖYLÜYORSUNUZ"

Ben locamda maç seyrediyordum. Ümit Özat'ın içeride olduğunu bilmiyorum. Bir pozisyon oldu. Allah belanı versin tarzında gayri ihtiyatı tarzında bir tepki gösterdi. Kaptan geldi. Ya sen ne yaparsın diye tepki gösterince, Murat Özaydınlı araya girdi ve locadan çıkardı. 

"SİNA ALFA YÖNETİMİMİZDE YOK! ÇAMUR ATARKEN, BİLGİLERİNİZİ TOPLAYIN!"

Burhan Karaçam konusuna gelelim. Evet, doğrudur. Sina Alfa yönetimimizde yok. Çamur atarken, bilgilerinizi toplayın. Burhan Karaçam  konusuna gelelim. Hani şu Fenerbank için inceleme yapsın diye gönderdiğiniz, o zaman sevdiğiniz, işinize gelmeyince sevmediğiniz Burhan Karaçam..."

"3 TEMMUZ GÜNÜ ALİ YILDIRIM ŞAHİDİMDİR"

Sayın Ali Yıldırım şahidimdir. Hatırlarsan, en kötü günlerimizde yukarıda yemekhanede toplandık. Aykut hoca, sen, ben vardım. Birkaç yöneticiydik. Dedik ki, biz bu takımı şampiyon yapmalıyız. Pamuk eller cebe, her birimizi 10 milyon euro verelim dedim mi demedim mi? (Ali Yıldırım'ın "Hayır demedin") cevabı üzerine Ali Koç gülerek tepki verdi ve tekrar kürsüye geldi. 

Ali Koç son olarak Aziz Yıldırım'ın "Sen gel futbolu yönet, ben başkan olayım." sözlerine, "Fenerbahçe'yi açık arttırmaya çıkarmışınız siz. Madem böyle imkanınız var, bu zamana kadar neden ortaya koymadınız?" diyerek, "Siz ne veriyorsanız ben bir fazlasını veriyorum dedi ve bu sözünün ardından kürsüden indi. 

AZİZ YILDIRIM. "ALİ KOÇ YALAN SÖYLÜYOR"

Aziz Yıldırım ise son olarak Ali Koç'un konuşması üzerine tekrar kürsüye geldi. Ali Koç'un yalan söylediğini dile getiren Aziz Yıldırım, "Ben bu kulübe sponsorlukla birlikte 150 milyon euro veriyorum. O da gelsin, parayı koysun. 1 lira arttırma, eksilme yok. Kulübün parası olsun. Öyle ben arttırdım, sen arttırdım yok." dedikten sonra, euro olan para birimini lira olarak telafuz ederek "150 milyon lira sponsorluklukla beraber veriyorum. Yaşasın Fenerbahçe! diyerek sözlerini tamamladı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)