comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a gönderme: 'Tarihimizde ilk kez...'

25 Mayıs 2018, Cuma 22:33
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a gönderme: 'Tarihimizde ilk kez...'

Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, Bodrum'da 'Büyük Bodrum Buluşması'nda önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de 3 Haziran'daki seçime sadece 9 gün kaldı ve adaylar Aziz Yıldırım ile Ali Koç, seçim hazırlıklarını hızlandırdı. Ali Koç Bodrum'da, 'Büyük Bodrum Buluşması'nda mikrofon başına geçti. 


Ali Koç 'Büyük Bodrum Buluşması' açıklamaları


"Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon" tezahuratlarıyla konuşmasına başlayan Ali Koç, "Beni şımartıyorsunuz, bu tezahuratın orjinalini Ali Şen başkanımız için kullanılıyordu. Onu da buradan saygılarımızı sunalım. Biz hakedelim, sonra bu tezahurata layık görülelim" dedi. 

BASKETBOL TAKIMINA KUTLAMA
"Erkek basketbol takımımızı kutlamak istiyorum." diyerek söz başlayan Ali Koç, "Bu başarıda pay sahibi olan başkanımızı, tüm emeği geçenleri ve eşsiz koçumuz Obradovic'i tebrik ediyorum. Senedir bizlere tarifi zor bir mutluluk yaşatıyorlar." dedi. 


Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a gönderme


Basketbol'un ardından futbola geçen Ali Koç, "Gönül isterdi ki futboldaki şampiyonluğumuzu da konuşalım ama olmadı. 1959'dan önce de sonra da, bu güne kadar hiç bir rakibimizin şampiyonlukta 2 sayı gerisine düşmemiştik. Bu ilk oldu. Önümüzdeki sezonlarda özlediğimiz Fenerbahçe'yi yaratmaya çalışacağız. Avrupa'yı özledik. Avrupa'da anılmayı özledik. Dostu düşmanından daha fazla, halkın takımı Fenerbahçe'yi özledik" ifadelerini kullandı.


Ali Koç Fenerbahçe'ye cebinden para verecek mi?


Türkiye'nin en zengin ailelerinden birinin üyesi olan Ali Koç, merak edilen konuya da açıklık getirdi. Ali Koç, "Mali durumumuz çok kötü. Göreve geldiğimiz gün kulüp tarihinde hiç görülmemiş bir sermaye ortaya koymayı hedefliyoruz. FFP'den ötürü olmaz, yapamaz diyorlar. Yok öyle bir şey." dedi. FFP kurallarının önemine de değinen Ali Koç, "İspanya'da 2 sene üst üste zarar ederseniz, soruşturma açılıyor. Kulüplerin sağlıklı olması için bunu yapıyoruz dediler." şeklinde konuştu.

"VİZYON EKSİK"

Altyapı hakkında da konuşan Ali Koç, "Benfica, Ajax yapıyor. Burnumuzun dibinde Altınordu yapıyor. Bizim neyimiz eksik? Vizyon eksik, sabır eksik..." şeklinde konuştu. 

Ali Koç altyapı ile ilgili olarak ayrıca "U21 ligimiz yeterli değil. Bizim gençlerimizin daha iyi liglerde oynaması gerekiyor. Türkiye ve Almanya'da pilot takım anlaşması yapmak istiyoruz.'" ifadelerini kullandı. 

"FORMALAR OYLANSA DAHA FAZLA SATMAZ MI?"

"Her sene taraftarlar 3. formayı oylasa hoş olmaz mı? O forma daha fazla satılmaz mı? Gençlerimizin en büyük problemi ekonomik sebepten kombine alamamaları. Sadece gençlerin girebileceği bir tribün yapmak istiyoruz. Biz örnek olacağız, diğer kulüpler de bizi örnek alacak."

"SİZLERE İÇİMİ DÖKMEK İSTİYORUM"

"Sizlere içimi dökmeye ihtiyacım var. Umarım bana 45 dakika tahammül edersiniz. Yaşadıklarımızın bazılarını bilseniz, ki birazdan bileceksiniz 'Sen deli misin bu işlerle uğraşıyorsun' dersiniz. Seçildiğimiz zaman, bizim yaşadıklarımızı kimse yaşamayacak. Bunu tüzük ile garanti altına alacağız. Galatasaray seçime gidiyor ve Galatasaray'ı tebrik ediyorum demokrasi değerini yüksek tuttukları için. 4 adaya da üye listeleri verildi. Her şeyi 3 Temmuz'a bağlamak, kendimizi kandırmak olur. 2012 yılından beri yaşadıklarımızın 3 Temmuz ile alakası yok."

"AÇALIM, KİM NE PARA VERMİŞ?"

"Bana para vermedi dediler. 3 Temmuz'dan itibaren açalım kim ne kadar para vermiş. Herkes bilsin."

"BEN FETÖCÜ MÜYÜM SAYIN BAŞKANIM?"

"Bana kumpas kurabilirler demiştim. Bu çok önemli bir konu. Ülkemizde en büyük suç FETÖ'cü olmak. 101 kişi benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. FETÖ projesi olduğum ve siyasete gireceğim işlenmeye başlandı. Bize kapalı zarfta bir belge geldi. Vefa Küçük'e gösterince gözlerine inanamadı. Ya Aziz Yıldırım ya da ben birimiz yalan söylüyoruz. Ben ne diyorsam arkasındayım. Televizyona çıkalım tartışalım. Ben yanlış yapıyorsam özür dilerim. Yaptıklarınız şık değil. Soruyorum başkanıma, sizce ben FETÖ'cü müyüm, değil miyim? Ben başkan olsam gençlerin önünü açarım, ağabeylik yaparım. 'Aday olacaklar erkek gibi çıksın' dedi. Ben de çıktım aday oldum."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"