comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a flaş cevap: "Dayanamaz"

29 Mayıs 2018, Salı 03:06
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a flaş cevap:

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Aziz Yıldırım sözlerine cevap verdi ve seçim hakkında konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Habertürk gazetesine verdiği röportajda Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına yanıt verdi. Aziz Yıldırım'ın "Bundan böyle Ali Koç'un adını ağzıma yalmayacağım." sözlerine yanıt veren Ali Koç, seçim öncesinde birçok konuya değindi. 

"AZİZ BAŞKAN SEÇİLECEKSE NEDEN BÖYLE BİR KARALAMA KAMPANYASINA İHTİYAÇ DUYUYOR?"
Aziz başkan kesin seçilecekse neden böyle bir karalama kampanyasına ihtiyaç duyuyor? Bu kadar kendinden emin olan insanın ne karalama kampanyasına ihtiyacı var, ne bilabedel üye yapmaya ihtiyacı var, ne de binlerce kişinin aidatını ödemeye ihtiyacı var. ‘Ben kesin kazanacağım' diye bir şey yok. Ama bir şey biliyorum: Kim kazanırsa farklı kazanacak. Ya biz hayal görüyoruz ya da onlar.”

"GALATASARAY SEÇİMİNDEKİ TOPLAM OYDAN FAZLA İMZA TOPLADIK"

Bugüne kadar spor tarihinde görülmemiş bir sayıda. Ama benim verdiğim imza sayısı bizde iki türlü rakam var. Biri bilfiil notere gidip, taahhütname verip, bizi desteklediğine beyanname verenler... Biri de internet sitemize girip hukuki kutuyu da onaylayıp, benim bilgilerimi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz diyenler. O, on bini geçti. İmza sayısı o naktada değil. Ama imza sayısı G.Saray seçiminde kullanılan toplam oydan daha fazla. (4 bin 800) ‘Ali Koç'a oy vereceğim' diyenlerin yüzde 90'ı oy verecek. Belki de yüzde 100'ü. ‘Aziz Yıldırım'a oy vereceğim' diyenlerin ne kadarı oy verecek göreceğiz.

"GÖKHAN GÖNÜL BÜYÜK KAYIPTIR"

Bugün nasıl yönetildiğimizi görüyorsunuz... Ne kadar hoca değiştiğini, transferlerin nasıl yapıldığını... En iyi iki oyuncumuz Janssen ve Giuliano, Vardar maçından sonra geldiler. FFP'de yoklar bile. Biz diyoruz ki daha tutarlı, daha düzgün bir kadro mühendisliği... Şampiyon olursak kontratları yenileriz mantığı olmamalı. Bence Gökhan Gönül'ün gidişi büyük bir kayıptır. Bir de çocuğa paragöz yakıştırması yapıyorsunuz. Bu, böyle gitmez.”

"AZİZ YILDIRIM ADIMI ANMADAN DAYANAMAZ"

Ben mi başlattım kombine almayın, maça gitmeyin kampanyasını? Bölme kısmını biliyorum da kombine kısmını ilk defa duyuyorum. Biz başkanlık adaylığımızı açıkladıktan sonra 5 maç üst üste kazandık. Ben erken açıklamadım. Beni hedef almadığını söylüyor ama bir gün öyle bir gün böyle diyor bu adam yani. Biz bunların hangi sözünü dikkate alacağız ki. Erkek gibi çıkacak aday olacak dedi ben de kendi derneğimizde basına kapalı bir organizasyonda aday olacağımı düşündüğümü söyledim. Biri onu sızdırdı. Sonra genel kurulumuzda çıktım aday olacağımızı söyledim. Yani benim şubat ayında bunu söylemiş olmam, Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna mal olduğunu mu söylüyorlar? Ben bir çalışma mı yaptım? Kampanya mı yaptım? Etkinliklere mi katıldım? Televizyonlara çıkıp adaylık konuşması mı yaptım bu ara süreçte?”

"TARİHİMİZİN EN BÜYÜK KATILIMLI SEÇİMİNE GİDİYORUZ"

Tarihimizin en büyük katılımlı seçimine gidiyoruz. 38 sandığı böldüğün zaman 700 oy. 700'ün 600'ü geldi, gelecek de... Yüzde 15 gelmedi, yüksek katılım diyoruz ya... Zaten Mehmet Ali Bey seçiminde yüzde 80 gelmişti. 700'ün yüzde 80'i ne eder, 560. 1'er dakikadan oy kullansan, 560 dakika. Sandık sayısını artırmanın ne gibi bir zararı olabilir? Ne gibi bir külfeti olabilir? Neden insanlar saatlerce beklesin? Neymiş, saatleri uzatabilirlermiş. Sicil Kurulu yapıyormuş, başkan hiç karışmıyormuş seçime. Biz de buna inandık! Yahu kimi kandırıyorsunuz?”

"BUNLAR HER ŞEYİ YAPARLAR"

“Bugüne kadar yaşadıklarımıza baktığınızda, bunlar her şeyi yaparlar. Her şeye de hazırlıklı olmamız lazım. Çok iyi çalıştığımız, eğittiğimiz yarın da son toplantısı yapılacak 350 kişilik bir kadromuz var seçim için. Her yönteme çok iyi hazırlığımız var. Ama biz abidik gubidik işler bilmeyiz. Niye bunları konuşuyoruz, bunları konuşmak bile abes. Bakın, bu adil bir seçim olsa, kazanma ihtimalleri yok. Sadece seçim günü değil, bugüne kadar yaşadıklarımızdan bahsediyorum. Üye yapılış şekli, üye yapılmayanlar, ihraç edilenler, formları reddedilenler, üye olmaması gerekip üye olanlar. Bir bayiimizin oğlu mesaj attı, iyi bir G.Saraylı arkadaşını üye yapmışlar. Bunlar üzücü. Bunlar şu anda belki ortaya çıkmayabilir. Seçildiğimiz takdirde, her anlamda ne aldığımızın ne aldığımızın resmini çekmek zorundayız.”

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"