comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a 3 Temmuz göndermesi: "Her şeyi buna bağlamak doğru değil"

11 Mayıs 2018, Cuma 23:25
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a 3 Temmuz göndermesi:

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Aziz Yıldırım'a son derece önemli göndermeler yaptı. Kongre üyeleriyle bir araya gelen Ali Koç'un özellikle 3 Temmuz'la yaptığı açıklamalar dikkat çekti. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Bostancı Gösteri Merkezi'nde kongre üyeleriyle bir araya geldi ve bu zamana kadar hiç olmadığı kadar keskin ifadeler kullandı. Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkında söylediklerine çarpıcı cevaplar verdi. 


Ali Koç'un seçim konuşması (11 Mayıs 2018 Cuma)


"BÖYLE KORKUTARAK, İFTİRALARLA YAKIŞMIYOR"

Mümkün olduğu kadar aday çıkması için teşvik etmelisiniz. Ne kadar çok aday olursa Fenerbahçe'nin zenginliğidir. Böyle korkutarak, iftiralarla yakışmıyor. Seçim yaklaştıkça ihanetle suçlanmak, maalesef 2 gün önce yapılan kapalı toplantıda ekonomik anlamda kulübümüz için yaptığımız tespit ve eleştirilere Aziz Yıldırım ihanet demiş. İnanamıyorum. Bu söyledikleriniz farkında mısınız? Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? 
"İHANET NE DEMEK?"

Projeleri yok diyebilirsiniz. Beceremez dersiniz. Hatta camiaya layık değil dersiniz. Fikir, fikirdir. İşi Fenerbahçe'ye ihanet boyutuna getirmek ne demek sayın başkan? Siz benim nasıl biri olduğumu gayet iyi biliyorsunuz. Kapalı kapılar ardından ihanet ve bir sürü başka yakıştırma, basın önünde laf ettirmem demeçleri artık samimi ve tutarlı değildir. 3 Temmuz seçim malzemesi yapılamaz. 

"ASIL VEFA FENERBAHÇE'YE OLMALIDIR"

Başkanımız kendine olan vefadan bahsediyor. Bu hepimizin görevidir. Bugün Aziz başkan, yarın kim olursa... Bu vefa için camia olarak test edildik. Üzerimize düşeni gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Keşke test edilmeseydik. Ancak asıl vefa Fenerbahçe'y olmalıdır."

"YAŞADIĞIMIZ HER OLUMSUZLUĞU 3 TEMMUZ'A BAĞLAMAYI DOĞRU BULMUYORUM"

Yaşadığımız her olayı, olumsuzluğu 3 Temmuz'la bağlamayı doğru bulmuyorum. Bugün taraftarımızla aramızın soğuması, transfer yanlışları ve birçok hatanın hepsini 3 Temmuz'la bağlamak doğru değil. 3 Temmuz bize çok zarar verdi. Ancak buraya takılırsak, geleceğimize de riske atarız. Bugün yaşadığımız her şeyin sorumlusu olarak 3 Temmuz'u görmemeliyiz. 3 Temmuz'u hiçbir zaman unutmamalıyız ama sapla samanı da ayırmamalıyız. 

"BENİM SİYASETLE ALAKAM OLMAZ"

Bir mizansen çiziliyor. Düşünce şu: "Ben 2015'te çağırdım. Gel, ikinci başkan ol. O hayır dedi. 3 gün sonra geldi ve bana karşı aday oldu. Burada bir duralım. Bunun altında ne yatıyor biliyor musunuz? Ankara'ya mı mesajdır bilmiyorum ama bu adamın Fenerbahçe ile ilgisi yok, bunun niyeti başka, bu siyasete girecek... Bu hiç iyi bir şey değil. Benim siyasetle alakam olmaz, olmayacaktır da. 

"HAYIR DEYİP ADAY OLMADIM"

Ben hayır deyip, yönetime girmeyeceğim deyip başkanımızın karşısına aday olarak çıkmadım. Bu gerçek değil. 

"EĞER BU HESAPLARI YAPIYORSANIZ ENDİŞE İÇİNDESİNİZ DEMEKTİR"

Yeni üye olan bir taraftarımız "yetiştirme taraftar" sözünü Twitter üzerinden eleştirdi diye ihraç edilmiş. Bu olmaz. Eğer bu hesapları yapıyorsanız gerçekten endişe içindesiniz."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"