comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Alex de Souza müjdesi ve Aziz Yıldırım'a gönderme

19 Ocak 2018, Cuma 00:01
Ali Koç'tan Alex de Souza müjdesi ve Aziz Yıldırım'a gönderme

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kongre üyeleriyle bir araya geldiği gecede önemli açıklamalar yaparken, Alex de Souza ile alakalı da flaş bir mesaj gönderdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Kalamış'ta kongre üyeleriyle bir araya geldi. Konuşmasında seçim süresinde projelerinden bahseden Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a bir gönderme niteliğinde Alex de Souza sürprizi geldi. FB Haberleri FutbolArena'da!


Alex de Souza jubile maçı yapacak mı?


Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe'ye gözyaşlarıyla veda eden ve Başkan Aziz Yıldırım'la sorun bir şekilde ayrılan Alex de Souza'yı uzun yıllar Fenerbahçe taraftarları kulüpte bir görevde görmek istedi. Ali Koç ise düzenlenen gecede Alex de Souza için vefa örneği sergileyerek jübile için organizasyon hazırlığında bulunmaya başladı. Ali Koç'un hazırlattığı videoda "Vefa için" sloganıyla birlikte Alex de Souza'nın gözlerin dolduğu fotoğrafları ekrana getirildi. 


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan açıklamalar


Ali Koç'un seçim dönemiyle alakalı önemli açıklamaları şu şekilde:
"BURSASPOR'U KINIYORUM"

Bursaspor ile ilgili sponsorluk konusunu açmışlar. Bursaspor'u kınıyorum. Olmayan şeylerin haberini yapıyorlar. Ne forma, ne de stat sporsorluğu söz konusu. Niye böyle yaptılar bilmiyorum. 

"VAR OLAN ŞUBELERE 2 ŞUBE DAHA EKLEYECEĞİZ"

Herkes Ali Koç Fenerbahçe'ye sponsor olmuyor diyor. Yani Fenerbahçe yöneticisi, iş adamı ben böyle yaptım demez. Seçildiğimiz takdirde Fenerbahçe'nin sponsorluk alanı olup da boş kalan yer olmayacak. Sizlere bunu söyleyebilirim. Seçilirsek Fenerbahçe 1907 ve TÜSİAD olacak. Amatör şubeler kapanacak diyorlar. Bırakın şubeleri kapatmayı, var olan şubelere 2 şube ekleyeceğiz. Bedensel engelliler şubesi açacağız. 

"SAĞLIĞIM ELVERDİĞİ SÜRECE ADAYLIKTAN ASLA ÇEKİLMEYECEĞİM"

Yeni sayfa açarak geçmişi unutacağız. Bu camiaya hizmet etmek isteyen insanlara fırsat vereceğiz. Geri dönüşü olmayan bir yola çıktım. Ben artık sağlığım elverdiği sürece adaylıktan asla çekilmeyeceğim. Giremez dediler, kazanamaz dediler, beceremez dediler. Demek ki doğru yoldayım. 

"SEÇİMİ UNUTALIM, STADI DOLDURALIM"

Ligin ikinci yarısı başlıyor. Şampiyonluğun adaylarından bir de biziz. Nispeten iyi oyamayarak bu noktaya geldik. Bunu bir şekilde sonuna kadar götürebiliriz. Şu anda şeçimi unutalım, stadı dolduralım. Rakibe baskı yaratan her bir ağızdan marşlar söyleyen, sahaya rakiplerini dar eden atmosferi sezon sonunaa kadar sürdürmeliyiz. Seçim sürecini unutup şampiyonluğa odaklanmalıyız. Bu sezon hem Euroleague, hem de ligde 4. yıldızı alabiliriz. Hepimiz aynı gemideyiz ve bindiğimiz dalı kesmemeliyiz. Yönetimin ve takımın arkasında olmalıyız. Bu seneyi iki çok önemli şampiyonlukla bitirme şansı önümüzde durmaktadır. 

"KAVGALARDAN BESLENMEYİZ"

Çıktığımız yolda Allah utandırmasın. Kavgalardan beslenmeyiz. Ancak yeri geldiğinde mücadeleden kaçmayız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Yüksek beklentiler var. Bunun da bilincindeyiz. Umarım bu beklentilere layık oluruz. 

ALİ KOÇ'TAN İDDİALARA CEVAP!

Hakkımdaki iddialara cevap vermek istiyorum. İftiralara, çamur atmalara kulağımızı kapadık, işimize bakıyoruz ama kongre üyelerimiz etkileniyor. Bütün personeli işten çıkaracakmışız. Seçimlerde oy kullanacak personeli korkutmak yakışmıyor. Sadece bu durum bordrolu personelin oy kullanmasını ne kadar sakıncalı olduğunu gösteriyor. Seçilirsek kesinlikle tüzüğün bu maddesi değişmelidir. Kulüp personelini, şubelerimizi Fenerbahçe siyasetinde alet etmemeliyiz. Bu sadece Fenerbahçe'ye zarar vermektedir. Personelimize gelince, kesinlikle işini yapan ve motivasyonu yüksek olan personelin çekinmesine gerek yok. 


Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)