comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan 3 Temmuz itirafları: 'Eşyalarımı salonda tuttum'

13 Şubat 2018, Salı 21:36
Ali Koç'tan 3 Temmuz itirafları: 'Eşyalarımı salonda tuttum'

Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, "Fenerbahçe ve Ali Koç" adlı söyleşide önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin başkan adayı Ali Koç, "Fenerbahçe ve Ali Koç" adlı söyleşide merak edilen soruları yanıtladı. Ali Koç, Aykut Kocaman ve şike süreci ile ilgili de önemli ifadeler kullandı.


Ali Koç, Aykut Kocaman hakkında ne dedi?


Fenerbahçe'nin tartışılan teknik direktörü Aykut Kocaman hakkında, Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç açıklamalarda bulundu. 

Aykut Kocaman'ın yerinin kendisinde ayrı olduğunu dile getiren Koç, "Benim için çok önemli biri. Avrupa'da tek yarı finalimizi onunla oynadık. 27 yıl sonra Türkiye Kupası onunla geldi. Onunla şampiyon olduk. Burada futbol hakkında konuşmayacağım en önemlisi Aykut Kocaman olmasa 3 Temmuz'u atlatamazdık" dedi. Ali Koç'un bu açıklamaları, salonu dolduran Fenerbahçeliler tarafından da büyük alkış aldı. 


Ali Koç'un şike ve Aziz Yıldırım açıklaması


2010-2011 sezonundaki 3 Temmuz süreci ile ilgili açıklamalarına devam eden Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın büyük bir liderlik örneği gösterdiğine dikkat çekerken, "3 Temmuz gecesi uyumadık.  Başkanımızın tutuklama kararı çıktıktan sonra hepimiz sürece daldık. Hiçbir şeyi sorgulamadan sürece daldık. Fenerbahçe Spor Kulübü camiası bu süreçte bundan daha iyi mücadele veremezdi. Başkanımızın içeride dik durması. Taraftarlarımızın her yerde destek vermesi bizleri çok güçlü tuttu. İlk iki ay bende hafif Sedef vardır. Her tarafım Sedef oldu. İki ay bir blue jean, bir tişört bir sweat shirt, çorap, lastik ayakkabı salonda tuttum. Karım da bilmez. Ne olur ne olmaz. Gelirler. Bunların sağı solu belli değil. Başkanımız orada müthiş bir liderlik örneği verdi. Yurtdışındaydı. Kaçtı diyenler kaçtı. Başkanımız geldi. Takdire şayan bir hareketti ve camia da sahip çıktı" ifadelerini kullandı. 
"BİZ ZOR YENDİK, TRABZONSPOR..." 

O sezon oynanan maçlarla ilgili de konuşan Ali Koç, "Trabzonspor fikstürde bizi takip ediyordu. Biz Karabükspor'u zorla Lugano'nun attığı golle 1-0 yendik, Trabzonspor ise 15 dakikada 3-0 mı ne yaptı. Öyle bir şey yaşadık" şeklinde konuştu. 

"BANA ZARAR VERİR"

Öte yandan kendisi hakkında yapılan "Ali Koç Başkan Fenerbahçe şampiyon" tezahuratı hakkında da görüş bildiren Ali Koç, " Bu tezahüratlar için teşekkür ediyorum ama hiç hak edilmiş bir tezahürat değil. Bugüne kadar Ali Şen Başkanımız için söylendi o da hakettiği için söylendi. İnşallah layık görülüp seçilip, hak edersek o zaman söylenmesini tercih ederim. Bu seçim sürecinin tribünlere yansımaması gerekiyor. Korkuyorum ki yansıyor. Fenerbahçe mağlup edilmesi en zor takım. Herşeye rağmen iki mağlubiyetimiz var. Taraftar maç oynanırken sadece takıma odaklansın. Bunu rica ediyorum. Çünkü bu durum bana da zarar veriyor. Yarın öbür gün kötü bir şey olsa, bunlar yüzünden oldu denecek. 4. yıldızı takmaya hala ciddi adaylardan biriyiz. Kötü bir sonuçta işin seçim havasına dönmemesi lazım. Bizim tek işimiz takımı desteklemek" dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)