comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'a Trabzon'da olay tepki! Tehlikeli gerginlik

01 Şubat 2020, Cumartesi 19:49
Ali Koç'a Trabzon'da olay tepki! Tehlikeli gerginlik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Akyazı Stadyumu'na giriş yaptığı anlarda Trabzonspor taraftarlarının tepkisiyle karşılaştı.

FutbolArena - Trabzonspor, Süper Lig'in 20. haftasında Fenerbahçe'yi konuk etti. Karşılaşma öncesi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzon'a gelerek stadyumdaki yerini aldı. Trabzonspor taraftarları Ali Koç'a ağır tepkiler gösterdi.
 

Ali Koç'a Trabzonspor - Fenerbahçe maçında tepki


Trabzonspor ile Fenerbahçe, Akyazı Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Dev maç öncesi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzonspor taraftarlarının protestosu ile karşılaştı.

Akyazı Stadyumu'na giriş yapan ve mücadeleyi seyredeceği protokol tribününe yönelen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ev sahibi taraftarların ağır tepkilerine maruz kaldı. 
Bir taraftarın güvenlik koridoruna gelerek Ali Koç'a bağırdığı görülürken, bu sırada Trabzonspor taraftarları ile gerilimli anlar yaşandı. Güvenlik görevlileri Trabzonspor taraftarlarını sakinleştirmek için yoğun çaba sarf etti.

ALİ KOÇ, TRABZONSPOR İÇİN NE AÇIKLAMA YAPMIŞTI?

"Trabzonspor sağ olsun, Türkiye'de haklı rekabetin bekçisi konumunda, gün aşırı açıklamalar yapıyor. Burada doğrulara da, iyilere de değinmemiz lazım. Ama sırtını devlete dayamış. Stadı devlet yaptı, olabilir buna da saygı gösteriyoruz. Ünal Karaman istifa etti. Bizi ilgilendiren bir konu değil ama zorla konunun içine çekiliyoruz. Bizim hocamızın istifası söz konusu değil. 1 hafta boyunca istifa edeceği konuşuldu. Sayın Karaman istifa etti, iki gün gazetelere yansımadı. O da bizim işimiz değil ama biz kavganın içine çekiliyoruz. Koskoca bir şehrin belediye başkanı, istifanın akabinde o camiada istifanın sebepleriyle ilgili ne gibi dedikodular doğru-yanlış dolaşıyorsa bu karmaşayı Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bağladılar. Koskoca belediye başkanı, 'Yine Fenerbahçe, yine devre arası, yine ahlaksızlık, yine başaramayacaklar' diyor. Nereden aklına esti, bu cinlik nereden? Bu nasıl saygısızlık"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)