comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'Terraneo'ya Fenerbahçe hala maaş ödüyor'

31 Mayıs 2018, Perşembe 18:31
Ali Koç: 'Terraneo'ya Fenerbahçe hala maaş ödüyor'

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Derneği'nde seçim öncesinde Aziz Yıldırım'a cevap verdi ve yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Derneği'nde konuşma yaptı. Seçim öncesinde kulübün son durumuyla ilgili konuşan Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkında söylediklerine de yanıt verdi. 

"İNSAN SEVDİĞİNDEN ZARAR GÖRÜNCE ETKİLENİR"
Başkanımız diyor ne konuşacağız? Kavga mı edeceğiz diyor. Medeni insanlar konuşamaz mı? Biz yoldaştık. Neler yaşadık birlikte. Her zaman da diyorum. İnsan sevdiğinden, saydığından, tutkulu olduğundan zarar gördüğü zaman etkilenir. 

"BURAYA KADAR GELECEĞİMİZİ TAHMİN ETMEDİLER"

Buraya kadar geleceğimizi hiç tahmin etmediler. Hatta yolda pek çok engele takılacağımızı ve yoldan çekileceğimizi düşündüler. Buna inandılar, etraflarına söylediler. Ben size inandım, siz bana inandınız ve buraya kadar geldik. 

"NASIL BURAYA GELDİK?"

Ben her gece yatarken diyorum ki, nasıl oldu da bu noktaya geldik. O yaşadıklarımızdan buraya nasıl geldiğimizi sorguluyorum. Neyi yanlış yaptım diye sorguluyorum. Tek yaptığım hatanın aday olduğu kanaatine vardım. 

"EĞER ADAY OLMASAYDIK..."

Aday olmasaydık diyecekti ki, çıkın erkek gibi aday olun. Aday olunca biz sana demedik dedi. Bunun hangisi geçerli, hangisi değil bunu bilmiyorum. Kötü bir seçim süreci yaşadık. Onlar beni hep mağduriyet yaratmakla suçluyor. İmza vermek istiyorum ama korkuyorum diyenler oldu. İmza verip lütfen bizim isimlerimizi deşifre etmeyin diyenler oldu. Ayrıca farklı eksende "Kardeşim nasıl benim ismimi vermezsin, korkmuyorum. İsmimi vermeyeceksen imzamı geri ver diyen oldu." 

"MEHMET ALİ ERBİL İHRAÇ EDİLMEZSE OYUNU KULLANACAK"

Geçen gün Mehmet Ali Erbil bir açıklama yaptı. Ben 2000'den beri aidatımı yatırmadım. Kulüpten bana oy vereceksin dediler. Meğer birileri benim adıma aidatımı yatırmış ama benim oyum Ali Koç'a dedi. İnşallah ihraç edilmezse oy verecek. 

"BENİM AYRILMAM TEHDİT OLUR, KALMAM DEĞİL"

10 sene daha kalırım, beni kızdırmayın demek tehdit değil mi? Ben bu kutsal göreve layık görülürsem benim ayrılmam tehdit olur, kalmam değil. 

En büyük problemimiz finans. Başkanımız zaten 400 milyon euro borcumuz var diyor. Çok normal, küçük bir rakammış gibi söylüyor. Hakikaten hesap kitap bilmiyorlar. Bugün geldiğimiz noktada loca, kombine ve yayın gelirlerinin hepsi Fenerbahçe'ye girmeden direkt bankalara gidiyor. Hisselerimiz bankalarda rehin. Borcumuzu ödeyene kadar Fenerbahçe'nin sahibi bankalar. Bunu ben mi yaptım?

"BİZDEN BAŞKA KİMSE YAPAMAZ DEMEK, BİZE HAKARETTİR"

3 Temmuz hakikaten kimsenin başına gelmesin. Bırakın bizi, Allah herkesi böyle bir faciadan korusun. Hepimizin kırmızı çizgisidir. Bu leke hayat boyu bizde kalacak demektir. Başkanımızın saçının kılına zarar gelsin, başta ben olmak üzere hepimiz orada oluruz. "Juventus bizden önce haklı çıktı ama hala tazminat davalarıyla uğraşıyorlar. Fenerbahçe'nin hakkını herkes koruyacaktır. Bunu benden başkası yapamaz demek, bize hakarettir.

"JANSSEN'İN 10 AY KİRALANMASI İÇİN 7.2 MİLYON EURO ÖDENDİ"

Janssen'in 10 aylığına kiralanması için 7.2 milyon euro ödendi. Biz Vardar'a elendikten sonra panik transferler yaptık. Neden elendikten sonra bu yapılıyor? Taraftar ve kamuoyunun tepkilerini engellemek için."

"TERRANEO HALA FENERBAHÇE'DEN MAAŞ ALIYOR"

Terraneo bize oyuncu satmaya geldi. Adam bir anda sportif direktör oldu. O bile şaşırdı. Terraneo gittikten sonra arkasından neler söylendi. Adam hala aylık 78 bin euro maaş alıyor Fenerbahçe'den." 

"GELİRLERİMİZİ ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR, BİR KISMININ DA SİZİN YAPMANIZ LAZIM"

Camiayı ve taraftarı bölmekle suçlandık. Futboldaki başarısızlık da bize mal ediliyor. Basketbol etkilenmiyor mu bu işten? Ben buna üzülüyorum. Biz hep niye seçilmemiz gerektiğini anlattık. En büyük transferimiz yeni felsefe dedik. Mali konularda fedakarlık yapacağız, sıcak para koyacağız ve sponsorlukları arttıracağız dedik. Gelirlerimizi arttırmamız lazım çünkü. Bir kısmını da sizin yapmanız lazım.  

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"