comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: "Takviyeleri yaparsak bu gruptan rahat çıkarız"

27 Ağustos 2021, Cuma 14:28
Ali Koç:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA Avrupa Ligi kura çekimi sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, kura çekimi sonrası değerlendirmelerde bulundu. Ali Koç, "Orta şekerli bir kura oldu. Hedeflediğimiz 3-4 transferi yetiştirebilirsek biz bu gruptan rahat çıkarız." dedi.

Orta şekerli bir kura oldu. Hedeflediğimiz 3-4 transferi yetiştirebilirsek biz bu gruptan rahat çıkarız. Hocamızın istediği transferleri yapabilirsek sorun yaşamayız. Sahada kim oynarsa oynasın coşkuyu, savaşma azmini görebiliyorsunuz. Bizim de istediğimiz buydu. Sonuç ne olursa olsun alkışı hak eden bir takım var. Üçlü sistem de oturmaya başladı. Bu sistemin İsviçre saati gibi iyi çalışması için takviyeleri yapmamız lazım.
Hocamız yıllarca Porta altyapısında çalıştı. Hem hocanın özgüveni cesareti hem de elindeki malzemeyi iyi kullanması açısından gençlere şans vermesini çok olumlu görüyorum. Yabancı sınırından sonra gençlerin değeri daha da artacak. 10 kulüp Muhammed'i istedi. Hocamız kesinlikle bırakmayın dedi. İnşallah yolu açık olur. Bizi durduracak en önemli şey sakatlıklar, sezonun geri kalanında umarım sakatlık yaşamayız.

Bizi şu aşamada durduracak en önemli şey sakatlıklar. İnşallah sezon başında yaşadıklarımızı tekrar yaşamayız. Olympiakos'un çıkmasına sevindim. Valbuena ile ayrılık sonrasında da iletişimde kaldık. Çok sevdiğim bir futbolcu. İngiltere takımları çıksaydı sıkıntılı olurdu. Covid-19 nedeniyle maçları tarafsız sahada oynamamız gerekebilirdi. Bu nedenle şanslıyız. Bazı gruplar tam Şampiyonlar Ligi tadında. Bu nedenle nispeten iyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Beşiktaş'ın da grubu nispeten iyi. Galatasaray'ın grubu zorlu gibi görünüyor. Bütün takımlarımızın Avrupa'da başarılı olması hepimiz için önemli.

Biz sahada rakibiz. Sadece Avrupa'da değil saha dışında bir ve bütün olmamız lazım. Çıkarlarımız aynı. Türk futbolu için özellikle Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin birlikte hareket etmesi lazım. Burak Başkan ve Sayın Çebi ile yakın dostuz. Bu birliktelik devam ettiği sürece Türk futbolu bunun meyvelerini toplayacaktır.

Son dakika Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!