comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: "Panik olacak bir durum yok"

19 Eylül 2021, Pazar 22:35
Ali Koç:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 5. haftasında deplasmanda Başakşehir'e 5-0 mağlup oldu. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 
"BEKLEMEDİĞİMİZ BİR SONUÇ"

Beklemediğimiz bir sonuç. Biz de bir yerde kötü bir maç çıkaracaktık. O da bugüne rastladı. Yol kazasının erken gelmesini olumlu açıdan bakmak gerekirse iyi ders olacağını düşünüyorum."

"PANİK OLACAK DURUM YOK"

Frankfurt maçında yıpranma oldu. Türk takımları üst üste maçlarda sıkıntı yaşayabiliyorlar. İyi oynamadık. Rakamlarla maçın sonucu bağdaşmıyor. Topa sahip olma, pas oranları, orta, gol pozisyonları, kaleyi tutan şutlar. Ancak demek ki etkin futbol oynamamışız. Rakamlar lehimize olmasına rağmen olmadı. Panik olacak bir durum yok. Şimdi Giresunspor maçına odaklanacağız.

"BAŞAKŞEHİR'İ KUTLUYORUM."

"Başakşehir'i tekrar kutluyorum. Sıkıntı yaratacak bir durum yok. Savaşan, mücadele eden, formanın hakkını terinin son damlasına kadar verecek sporculardan takım yaratacağız demiştik. Henüz çok erken. Arzuladığımız noktaya hızla geldik. Bunu güçlendirerek sürdürmek istiyoruz. 

"MAÇLAR ÇOK FAZLA DURUYOR"

Bu söyleyeceğim maç sonucuyla alakalı değil. Antalyaspor, Sivasspor maçında fazlasıyla yaşandı. Federasyonumuzun, MHK'nin, Kulüpler Birliği'nin ses çıkarması lazım. Bu kadar çok oyun durmaz." "Frankfurt maçında mükemmel hakem yönetimi izledik. Oyun akıcıydı. Hakem üçlüsünün ne kadar iyi olduğunu gördük. Sivasspor maçını saatlerce izledi. 12 dakika durdu. 7 dakika uzatma verildi. Ya maçı durdurmama üzerine müdahale, ya da durulan sürenin ilave edilmesi lazım. 

"SAHA HAKEMLERİ VE VAR HAKEMLERİ AYRI OLMALI"

"Ben şunu üstüne basarak söylüyorum. Saha hakemleri ve VAR hakemleri ayrı olmalı. TFF bu sezona yetiştiremese bile önümüzeki sezona kesinlikle yetiştirmeli."

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!