comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç kimdir? Ali Koç kaç yaşında, evli mi? (Ali Koç'un serveti)

02 Haziran 2018, Cumartesi 10:55
Ali Koç kimdir? Ali Koç kaç yaşında, evli mi? (Ali Koç'un serveti)

Ali Koç kimdir? Fenerbahçe Başkan adayı olan Ali Koç ile ilgili tüm merak edilenleri derledik. Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç evli mi, çocukları var mı? Ali Koç'un hayatı. Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç'un yönetim kurulu listesi ve en önemlisi Ali Koç'u kimler destekliyor?

Ali Koç kimdir, kaç yaşında gibi merak edilen soruların yanıtları haberimizde. Fenerbahçe'de Haziran ayında yapılacka olan seçimlerde başkan adayı olarak yarışacak Ali Koç'un özel yaşantısıyla ilgili taraftarların merak ettiği tüm sorulara yanıt aradık. Ali Koç hangi okullarda okudu, Ali Koç ne iş yapıyor? Ali Koç'un serveti ne kadar ve Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde kimlerin yer aldığıyla ilgili tüm bilgiler haberimizde.
 

Ali Koç kimdir, kaç yaşında? Ali Koç eğitim hayatı


Ali Koç'un hakkında merak edilenleri bir araya getirdik. Fenrbahçe Başkan adayı olan Ali Koç 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Ali Koç'un annesinin adı Çiğdem, babasının adı Rahmi Koç. Ali Koç'un Ömer Koç ve rahmetli olan Mustafa Koç adında 2 abisi var. Ali Koç eğitim hayatının en önemli dönemlerini 1980 yılında Londra'da geçirdi. 1985 yılında Harrow School'dan mezun olan Ali Koç, 1989 yılında ABD'nin Houstan Teksas kentinde bulunan Rice Ünitesi'nden diplomasını aldı. Ali Koç, 1995-1997 yıllarında Amerika'da Boston Massachussetts Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Amerika'da birçok kuruluşta çalışan Ali Koç, ardından Koç Holding yönetim kurulu kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanlığına geçti.
 

Ali Koç'un serveti ne kadar?


Peki Ali Koç'un serveti ne kadar? Fenerbahçe taraftarlarının merak ettiği Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç  Forbes'ın 2017 yılında hazırladığı ''En zengin 100 Türk'' listesinde 50. sırada yer almaktadır.


 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi açıklandı mı?


FutbolArena edindiği bilgilere göre Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un yönetim listesine girecek 3 ismi ulaştı. Ali Koç yapılacak seçimli kongrede yönetim listesinde Aziz Yıldırım'ın eski yönetimlerinde yer alan iki ismi dahil etti. Ali Koç, Aziz Yıldırım ile çalışan Turhan Şahin ve Semih Özsoy isimlerine yeni yönetim kurulunda yer verecek.
 

Ali Koç evli mi? Ali Koç'un çocukları var mı?


Ali Koç, Amerika'da eğitim gördüğü sırada Nevbahar Demirağ ile tanıştı. 2005 yılında Nevbahar Demirağ ile dünya evine giren Ali Koç'un Leyla Koç ve Kerim Rahmi Koç adında bir kızı ve bir oğlu bulunuyor. 

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)