comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'İsteyip de alamadığımız oyuncular...'

11 Eylül 2018, Salı 21:39
Ali Koç: 'İsteyip de alamadığımız oyuncular...'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de Camiaya Sesleniş Programı'nda merak edilen soruları yanıtladı. Fenerbahçe'yi takip eden muhabirlerin de katıldığı programda Ali Koç önemli açıklamalarda bulundu. 

"5 YIL İÇİNDE SPONSORLUK VE REKLAM GELİRLERİNDE AVRUPA'DA İLK 20'YE GİRMEYİ HEDEFLİYORUZ"
Sponsorluk konusunda açıklayacağım pek çok anlaşma var. Anlatacağım da pek çok bilgi var. Sponsorluk anlaşmasında ne aldığından çok, ne verebilirim farkını yaratmaya çalışıyoruz. Bu anlaşmalar bizim için önemli. Temlik etmeyen yegane gelirlerimiz sponsorluk ve reklam anlaşmaları. 5 yıl içinde sponsorluk ve reklam gelirleri konusunda Avrupa'da ilk 20'ye girmeyi hedefliyoruz.

"FORMA GÖĞÜS SPONSORU İÇİN ULUSAL BİR MARKAYLA MÜZAKERENİN SONUNA GELDİK"

Bu konuda yoğun çalışmalar var. Formanın önü için uluslararası bir markayla müzakarenin sonuna geldik. Futbolda bekleyen aşağı yukarı 10-12 milyon euroluk sponsorlarımız var. Bu konuda acele etmiyoruz. 

"PES ETMEYECEĞİMİ BİLMENİZİ İSTERİM"

Ekonomik anlamda kendi kendini çeviren bir Fenerbahçe olacağından hiçbir şüphem yok. Üç dört mağlubiyetten dolayı pes etmeyeceğimin bilinmesini isterim.

"SON DÖNEMDE LİNÇ KAMPANYASI YAPILIYOR"

Geldiğimizden beri değil ama son dönemde bize karşı linç kampanyası yapıldığına katılıyorum. Ligin ilk 4 haftasında arzu ettiğimiz sonuçları alamayıp, Benfica maçında da istediğimiz sonucu elde edemedik. Zayıf anımızda bize saldırmak daha kolay oldu diyelim. "

(Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bazı medya kuruşları tarafından kendilerine yapılan saldırılarda A Spor ve Sabah Gazetesi'ndeki saldırıları slayt şeklinde FB TV ekranlarında gösterdi)"ARZU EDİP DE ALAMADIĞIMIZ OYUNCULAR OLDU"

Arzu edip de alamadığımız oyuncular da oldu. Oyuncu gelmeyi arzu etti ama şartlarda anlaşamadık. Bizim imkanlarımız bayramdan sonra yaptığımız satışlarla arttı. Sadece Fernandao satışıyla Slimani ve Ayew'i kiralayabildik. Ayew'in kiralama bedeli yoktu. Bazı köşe yazarları Comolli'yi hırsız diyecek seviyede suçluyor. Bunları ayıplıyorum.

"100 KİŞİLİK TRANSFER LİSTESİNDE TOLGA CİĞERCİ VE JAİLSON YOKTU"

Aldığımız listede Tolga Ciğerci ve Jailson yoktu. Fenerbahçe'ye yapılan tüm transferlerin sevabıyla, günahıyla Cocu, Comolli, Semih Özsoy ve Ali Koç'tur. 

"TOLGA CİĞERCİ KARAKTERLİ BİR OYUNCU"

Tolga Ciğerci karakterli bir oyuncu. İyi oynadığı zaman müthiş bir oyuncu. Aç, kırgın ve kızgın! Kendini ispatlamak istiyor. O da patlamak istiyor. Kendisiyle tanıştım. Karakteristik özelliklerini beğendiğim bir futbolcu olarak değerlendirebilirim. İnşallah bizim ona, onun da bize faydası olur. Jailson, Josef'in satılmasıyla birlikte o pozisyonu doldurmak için geldi. 

"AZİZ BEHİCH İLE İLGİLENDİK"

"Aziz Behic ile ilgilendik. Onun dışında Emre Akbaba konusu var ama Alanyaspor Başkanı anlattı. Ayrıca 10 numara için Avrupa'dan oyuncuya baktık. O olmadı."

"COMOLLI'Yİ 2 KULÜP DAHA İSTİYORDU"

Comolli'ye Nisan'da teklif yaptığımda 2 kulüpten teklif bekliyordu. 3. sırada biz vardık ve kabul etti. Comolli kariyerinde.

"COCU'NUN TAZMİNATI..." 

Cocu'nun tazmimatı 12 aylık maaşıdır. 7.5 milyon euro haberleri yalan. Cocu'nun maaşı ise PSV'de aldığı ücretin ise 3 katını almıyor."

"SİSSOKO OLAYI BENİ ÇOK ÜZDÜ"

Sissoko olayı beni çok üzdü. Önce transfer yapıldı diye açıklandı. Camiamızda dolayısıyla önce büyük coşku, ardından hayal kırıklığı yarattı. Hiçbir temasımız yoktu ve bu bizi üzdü. Ayrıca biz kimseyi arayıp da tehdit etmedik. Sissoko haberini yapan kişi zaten özür diledi sonra. 

"BİZİ ELEYEN BENFİCA'DA 2 MİLYON EURO'DAN FAZLA MAAŞ ALAN FUTBOLCU YOK"

Benfica'nın en çok maaş verdiği 3 oyuncu. Onların da her biri 2 milyon euro alıyor. Benfica'da 2 milyon euro'nun üstünde maaş alan futbolcu yok. 2 oyuncuları var, yılda 90 bin euro alıyor. 

"SEFEBERLİK YARATMAK ZORUNDAYIZ"

Ali Koç canlı yayında mali tablo hakkında paylaştığı bu bilgilerle sefeberlik yaratılmak zorunda olduğunu ve bizim koyacağımız kaynaklarla mevcut borçların kapanmasının mümkün olmadığını belirtti. 

"BENZIA'NIN BİZE GELECEĞİ AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇMEZDİ"

Benzia'nın bize geleceği aklımın ucundan bile geçmiyordu. Ancak Lille'in sıkıntıları yüzünden elden çıkarmak zorunda kaldılar. 

"FAKTÖRİNG FİRMALARINDAN BİRİ FENERBAHÇE'Yİ HEDEF ALDI"

Faktöring firmalarından biri Fenerbahçe'yi hedef aldı. Aziz Yıldırım, kulübümüz, ben ve 4 yönetici üyemize haciz gönderdiler. Ondan sonra pişkin pişkin arayıp, biz yapmadık avukatımız yaptı dediler. Bu müzakereler belli ki iyi niyetle çözülecek gibi değil." 

"3 TEMMUZ'DA FENERBAHÇE ÇOK BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ"


3 Temmuz Fenerbahçe'ye çok büyük zarar verdi. Fenerbahçe sağlıklı ve başarılı bir kulüpken, hak etmediği bir saldırıya uğradı. O saldırı çerçevesinde belimiz kırıldı ama camia olarak ayakta durduk. O günlere dönersiniz, zevk ve şevk içinde Fenerbahçe'yi 3 Temmuz'dan dolayı yerden yere vuran bazı mensupları 17-25 Aralık'tan sonra hiçbir şey olmamış gibi "Ya Fenerbahçe'ye haksızlık edildi" deniliyor. Bunun hiçbir bedeli yok. İnsan aynaya bakınca kendisi utanır. 

"EN İYİ SAĞ VE SOL BEKİNİ ELİMİZLE RAKİBE VERDİK"

Kişisel Bugün Türkiye'nin en iyi sağ ve sol bekini elimizle karşıya verdik. "Gittik Van Persie'yi aldık. Sakat olduğunu bile bile aldık. Aziz Yıldırım, Terraneo bizi aldattı dedi. Olabilir, yarın bizim de başımıza gelebilir. İnşallah gelmez de. Ancak sağlık ekibi sakat diyor. Elin sportif direktörü sağlık ekibini nasıl aldatır? Yanlış uygulamalar ve yatırımlar yapıldı. Bir spor kulübünün en büyük yatırımı transferdir. Suistimal olup olmadığını yakında göreceğiz. Şu anda var diyemem ama bence yanlış yatırımlar ve kişisel hatalar ön plana çıkıyor. Denetim sonuçlanınca bütün sonuçlar ortaya çıkacak." 

FutbolArena Transfer Turu (17 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.