comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç ile kadın üye arasında yaşanan güldüren diyalog

18 Şubat 2018, Pazar 16:28
Ali Koç ile kadın üye arasında yaşanan güldüren diyalog

Fenerbahçe'de başkan Adayı Ali Koç'un seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü 'Fenerbahçeliyiz' oluşumu adına düzenlenen bir panelde yaptığı konuşma sırasında ilginç bir an yaşandı.

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü 2018 Mayıs ayında olağan seçimli kongreye gidecek. Yapılacak seçimli kongre ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü yeni başkanını seçecek.

Fenerbahçe'nin 2018 Mayıs ayında yapılacak seçimli kongrede mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın karşısına Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç geçecek.


Ali Koç ile kadın üye arasında yaşanan güldüren diyalog


Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü 'Fenerbahçeliyiz' oluşumu adına düzenlenen bir panelde yaptığı konuşma sırasında ilginç bir an yaşandı.
Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç'a neden oy vermeliyiz? sorusuna bir kadın üye cevabı "çünkü çok yakışıklı" vererek tüm salonu kahkahaya boğdu.

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

''SİZLER KLAVUZUMUZ OLACAKSINIZ''


İlk buluşmanın Fenerbahçeli kadınlarla organize edilmesiyle ilgili olarak Ali Koç, "Toplum olarak tarihimizde kadının yeri ayrıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemiz için attığı adımların birçoğu da kadınlara yönelik. Ben inanıyorum ki Fenerbahçemizin geleceğinde de en önemli rol kadınlarda. Siz olursanız Fenerbahçe geleceğe güvenle, umutla bakar, her şey daha güzel olur, yarınlar daha aydınlık olur. Fikirleriniz, yorumlarınız, görüşleriniz, çıktığım bu yolda ve kongre üyeleri bize fırsat verirse başkanlığım sürecinde de kılavuzum olacak. Siz inanırsanız, biz başarırız. Bundan dolayı ilk toplantımızı sizlerle yapmak istedik” ifadelerini kullandı.

''FENERBAHÇE, ATATÜRK'TÜR''

"Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyetidir, bir spor kulübünden daha fazlasıdır. Fenerbahçe, Atatürk'tür. Önemli olan Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk'ün izinden gittiğidir. Öncü, lider ve örnek olan, kadınlarıyla, çocuklarıyla tüm camiasıyla bir ve bütün olan, sosyal sorumlulukta ve toplumsal konularda öncü olan, gittiği her yere bolluk, bereket götüren bir Fenerbahçe ve gerek tribünde gerekse sosyal hayatta omuz omuza bir camia hayal ediyorum."
Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, 'Fenerbahçe'nin kadın kongre üyeleri Haziran ayındaki genel kurulda neden Ali Koç demeli?' sorusuna şu şekilde cevap verdi: "Kadınlar, farklı bakış açıları ile bugünden geleceği planlar, geleceğe etki ederler. Ben değerli kadın kongre üyelerimizden bu değişimin içinde olmalarını, verecekleri oylar ile Fenerbahçe'nin geleceğine etki etmelerini istiyorum. Fenerbahçe'yi yeniden eski günlerindeki enerji dolu, güçlü hallerine getirebilmek için onların desteğini bekliyorum. Fenerbahçe'nin hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorsanız bana oy vermelisiniz."

''KADIN SPORCULARIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ''

Fenerbahçeli kadın sporculara göstereceği destekten de bahseden Koç, "Kadın sporcularımızın Fenerbahçe bayrağı altında imza attığı onlarca başarı ve gurur var. Voleybolda, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olup müzemizi kupa ile taçlandırdılar, basketbolda Final-Four finali oynayıp gururumuz oldular, yelkende ilk olimpiyat madalyası için bayrağımızı taşıdılar, atletizmde madalyalar alıp Fenerbahçemizi başarıyla temsil ettiler. Amatör branşlarımıza dair planlamamızı kadın kongre üyelerimiz önünde de söylemek isterim. Amatör şubeleri kapatmayacağız. Aksine orta vadede iki şube daha açmak istiyoruz.

E-spor ve Engelliler Şubesi. Bunu sosyal sorumluluk olarak görmüyorum. Bir görev olarak addediyorum. Daha büyük başarılar için amatör branşlarımıza sponsorluk desteği ve taraftarın bu branşlara olan ilgisinin artması için çalışmalar yapacağız. Amatör şubelerde kadın sporcuların sporun içinde aktif olarak kalması, Fenerbahçe çatısı altında hem ulusal hem de uluslararası başarılarla buluşmaları çok önemli" şeklinde konuştu.
Lefter Küçükandonyadis ailesini temsilen toplantıya katılan torunu Özlem Katmer de, başkanlık seçiminde Ali Koç'u destekleyeceklerini dile getirerek, "Ailemiz adına size desteğimizi paylaşmak için geldik. Dedem Lefter yaşasa o da sizi desteklerdi" açıklamasında bulundu.

''40 YIL ÖNCESİNE AİT FOTOĞRAFIMI GÖRÜNCE HEYECANLANDIM''

Eski Fenerbahçe başkanlarından Emin Cankurtaran'ın 40 yıl önce kendisi için söylediği, 'Fenerbahçe, başkan sıkıntısı çekmez' söylemi ve o güne ait fotoğrafın albümde bulunmasına dair, “O fotoğrafı görünce heyecanlandım. Bunun sadece bir tesadüf olamayacağını, bir karma olduğunu düşündüm. Benim için büyük bir sürpriz oldu, Fenerbahçe için sorumluluğum arttı” diye konuştu.


Ali Koç'un eşi Nevbahar Koç'tan açıklamalar


''ONUNLA GURUR DUYUYORUM, HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİDİYORUZ''

''Ali ile gurur duyuyorum. Hayalinin peşinden koşuyor. En önem verdiği şeylerden biridir ve evde çocuklara da hep bunu söyler: Hayallerinizin peşinden cesurca koşun. Kendisi de öyle yaptı. Fenerbahçe başkanlığı onun çocukluk hayali idi ve şimdi O'nun peşinden gidiyor. Bu kararını ailecek destekliyoruz. Ali Koç'un kayınvalidesi Afet Karacan da 12 yıldır Fenerbahçe'nin hiçbir maçını kaçırmadım, 3 Temmuz'da yürüyüşlere katıldım, 43 bin kadının yer aldığı Manisa maçında ben de vardım. Ali'ye başkanlık yolunda başarılar diliyorum, onun yanındayız.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.