comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç ile Aziz Yıldırım yönetimde bir araya mı gelecek?

01 Mart 2018, Perşembe 11:05

Fenerbahçe'de yaklaşan seçimli genel kurul öncesi mevcut Aziz Yıldırım ve Ali Koç çalışmaları sürdürürken Habertürk yazarı Meriç Müldür iki ismin bir arada yönetim kurulunda olabileceğini yazdı. FutbolArena bu konuyla ilgili bilgilere ulaştı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de yaklaşan seçimli genel kurul öncesi birtakım iddialar da ortaya çıkmaya başladı. Habertürk yazarı Meriç Müldür, Ali Koç ile Aziz Yıldırım ile ilgili önemli bir iddiada bulundu.

Meriç Müldür, Habertürk'teki yazısında Fenerbahçe'de başkanın Aziz Yıldırım'ın başkan, Ali Koç'un da başkanvekili olması yönünde bir istek olduğunu yazdı.


Meriç Müldür'ün Ali Koç ve Aziz Yıldırım yazısı


Bu durumdan rahatsız olan geniş bir kesim var Fenerbahçe'de. Ve böylesine iki güçlü ismin rakip olması Fenerbahçe'yi sevenleri tedirgin ediyor. Herkesin ortak düşüncesi Aziz Yıldırım-Ali Koç ikilisinin bir arada bulunmasının kulübün gücüne güç katacağı, rakip olmalarının ise Fenerbahçe'nin gücünü kıracağı yönünde. Kaldı ki kongre ortamları tehlikelidir, pusludur. Cambazlar ortalığı karıştırır. İki taraf arasında laf getirip götürenler, Yıldırım ve Koç gibi iki iyi dostu bile birbirine kırdırabilir. Örnekleri de şu sıralar görülüyor zaten...
Bugünlerde kiminle konuşsam hepsinden işittiğim aynı. Nihat Özdemir, Abdullah Kiğılı, Ömer Temelli gibi camianın önde gelenleri de dahil...

“Kim kazanırsa kazansın Fenerbahçe kaybedecek.”

Gerekçesini de şöyle açıklıyorlar..

“Aziz Yıldırım bu kulübün gelmiş geçmiş en büyük başkanı. Kim gelse onun yerini tutamaz. Çünkü kimse kendini Aziz Yıldırım gibi kulübüne adamaz. Ali Koç kazanırsa Yıldırım gibi bir değeri kaybetmiş oluruz. Aziz Yıldırım kazanırsa da kulübün geleceği Ali Koç'u kaybederiz. Yani kim kazansa Fenerbahçe kaybedecek.”

Hayallerini süsleyen de Aziz Yıldırım başkanlığında Ali Koç başkanvekilliğinde yeni bir dönem. Bu dönem bitiminde de başkanlığın Ali Koç'a devredilmesi.
 

Ali Koç, seçime Aziz Yıldırım ile mi girecek?


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç ise bu konuda net olarak tavrını ortaya koydu. FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre; Ali Koç kendisine bu yönde gelebilecek 'Başkanvekili' teklifini kesin bir dille reddedecek. Ali Koç, mayıs ayında yapılacak seçimde başkanlık konusunda çalışmalar yürüttüğü ve bu konuda oldukça kararlığı olduğu öğrenildi.. Deneyimli yönetici seçim çalışmalarına titizlikle devam ediyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.