comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'FETÖ mü yoksa Türkiye Cumhuriyeti tarafında mısınız?'

03 Temmuz 2021, Cumartesi 17:46
Ali Koç: 'FETÖ mü yoksa Türkiye Cumhuriyeti tarafında mısınız?'

Ali Koç, FB TV'de canlı yayına bağlandı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de 3 Temmuz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"SPORLA ALAKASI OLMAYAN İNSANLAR İFİTARLARLA SUÇLU GÖSTERMEYE ÇALIŞTI"
Sözde spor medyası olarak, o güne kadar sporla alakalı yerde görmediğimiz insanlar ortaya çıktı. Bunlar zevk içinde günlerce bu iftiralarla, Fenerbahçe'yi televizyonlarda kamuoyu önünde suçlu göstermek için ellerini şak şak yaparak üzerimize geliyorlar. Bunların da hesabı sorulacak. 

"HESABI SORULMALIDIR, SORULACAK DA"

Bu ülkenin kuruluş mücadelesinde bu şekilde karalamak, suçlu gösterip yıllar geçtikten sonra öyle değildi demek olmaz. Bunun da hesabı sorulmaldır, sorulacak da.

"O SEZON DA NEREDEYSE ŞAMPİYON OLUYORDUK"

Bizim hukuksal açıdan rakamlara dökemeyeceğimiz ama bize çok zarar veren bir sürü olay yaşadık. Bütün yıldız oyuncularımızı kaybettik. Ayrılan yıldızlarımızın yeri yıldızlarla doldurulamadı ama Fenerbahçe o sene de neredeyse şampiyon oluyordu. Biz 3 Temmuz'dan sonra tüm zorluklara rağmen neredeyse o sezon da şampiyon oluyorduk. 12 Mayıs Pazar günü daha maç başlamadan stada gelen insanlara gaz sıkıldı. Stadın içi gaz kokuyordu. Sonraki olaylar da herkesin malumu.

"TWEET ATMA İLE OLMAZ! KARAR VERİN, FETÖ TARAFINDA MISINIZ? TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARAFINDA MISINIZ?"

Siz ne derseniz deyin, ne kadar bağırırsanız bağırın Fenerbahçe Spor kulübüne de ağır bir kumpas kurulmuştur. Sizler hala tüm mahkeme kararlarına rağmen bundan fayda sağlamaya çalışıyorsunuz. Yazıklar olsun. Ya siz bu örgütü ciddiye almıyorsunuz, ya Türkiye Cumhuriyeti'nin bu örgütle mücadelede yanında değilsiniz. Bu kupa, şampiyonluk olayı değil. Gerçekleri göremiyorsunuz demektir. Yok efendim UEFA şöyle karar vermiş. UEFA'nın hangi belgelerle, hangi süreçlerde hangi insanlarla görüşüp öyle bir karar almaya gitmek zorunda kaldığı unutulmasın. 

FENERBAHÇE YÖNETİCİSİ FETHİ PEKİN: "ZARARIMIZIN TAZMİNATI İÇİN DAVA DİLEKÇEMİZİN TASLAĞI HAZIR"

Ne Mutlu Türküm diyene! Ne mutlu Fenerbahçelim diyene. Beklenti artık bir sonraki atılacak adımlar. Bütün hukukçular ordusunun değerlendirmeleri neticesinde buradan maddi zararlarımızın tazmin edilmesi doğrutulsundaki hakkımızı hukuk ortamında arayacağız. Fenerbahçemiz CAS nezdinde, UEFA ve TFF'ye dava açmıştı. Maddi zararların karşılanması yönünde. 45 milyon euro değerinde bir dava. Davanın 8. ayında ülkemizin menfaatlerinin gözetilmesi için davamız geri çekilmişti. Geldiğimiz haklı noktada değerlendirmelerimizin sonuna kadar geldik. Zararın boyutunda hesaplamalarımızı bitirdik. Yakın zamanda biz gerekli girişimlerde bulunacağız. Camiamız hiç merak etmesin. Manevi boyutunun hesabı kitabı olmaz. Gerçek zararın bir boyutu var. O hakkımızı da alacağız. Bunun için hazırlıklarımız aşağı yukarı sona gelmiş durumda. Şöyle söyleyeyim. Dava dilekçemizin taslağı bile hazır. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"