comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'Fenerbahçeli değişim istiyor'

11 Şubat 2018, Pazar 18:58
Ali Koç: 'Fenerbahçeli değişim istiyor'

Fenerbahçe Kulübünün haziran ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkan adayı olacağını açıklayan kulübün eski asbaşkanlarından Ali Koç, Fenerbahçelilerin değişim istediğini, ümidi de kendisinde gördüğünü söyledi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin başkan adayı Ali Koç, Büyük Kulüp Genç Girişimciler ve İş Hayatı Komitesinin düzenlediği "Ali Koç ve Fenerbahçe" başlıklı söyleşiye katıldı.
 

Ali Koç'un Fenerbahçe açıklamaları


AA'nın haberine Sarı-lacivertli kulübün 20 yıldır başkanlığını yapan Aziz Yıldırım ile rekabet edecek bir aday çıktığı için camiada heyecan olduğuna değinen Ali Koç, "Fenerbahçeli değişim istiyor, ümidi de bende görüyor. İlk defa mevcut başkanımızla rekabet edecek bir aday olduğu için bir heyecan var. Ben ve arkadaşlarım değişik bir yola çıktık. Allah utandırmasın. Seçilsek de seçilmesek de Fenerbahçe'nin menfaatlerine uygun olsun. Bir heyecan var. İnşallah insanların heyecanı kursağında kalmasın." diye konuştu.

"HATIRI SAYILIR BİR SERMAYA GİRDİSİ VAR"
Ali Koç, seçilmeleri durumunda Fenerbahçe'ye hatırı sayılır bir sermaye girdisi sağlayacaklarını aktardı. Sarı-lacivertli kulübün mali yapısının sürdürülebilir olmadığını kaydeden Koç, şu ifadeleri kullandı:

"Olmazsa olmazımız bu camianın yeniden toparlanması. Şu anda mali yapımız sürdürülebilir konumda değil. Kulüp borçlarının ödenmesi için büyük bir sermaye gerekiyor. Bunu da biz yapacağız. Seçilirsem Fenerbahçe'ye hatırı sayılır bir sermaye girdisi yapacağız. Tek tesellimiz rakiplerimizin de aynı durumda olması. Büyük kulüpler doğru yönetilirse kendi kendini çevirecek konumda. Esas sıkıntı futboldan kaynaklanıyor. Yanlış transfer politikaları kesinlikle devam ettirilemez."

"FENERBAHÇE İÇİN BİR SEFERBERLİK BAŞLATACAĞIZ"

DHA'nın haberine göre asıl işlerinin seçildikten sonra başlayacağını ifade eden Ali Koç, "Asıl iş seçildiğimiz taktirde başlayacak ve Fenerbahçe için bir seferberlik başlatacağız. Ve herkesin bu çorbada tuzu olacak. Herkes elini taşın altına koyacak. Ve başarırsak hep birlikte başaracağız. Hayalimdeki bir şey de Fenerbahçe'nin sosyal sorumlulukta da şampiyon olması. Fenerbahçe bu görevi başarabilecek güce sahip. Öyle bir proje hayata geçirmeliyiz ki Davos'ta bir spor kulübünün bu adımı konu edilsin, tüm dünya duysun. Seçilirsek işte bunları başarmak İçin çalışacağız" dedi.
Ali Koç, Bir kez daha dile getirmek istiyorum: Ben Fenerbahçelilere her şeyi yapacağımın sözünü veremem ama seçildiğim takdirde söylediğim her şeyi yapacağımın sözünü veriyorum."

"BEN 200 İMZA İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATMADIM" 

Kongrede aday olabilmesi için gerekli olan imza beyannameleri konusunda soruya da cevap veren Koç, "Herkes biliyor ki Ben 200 imza için seferberlik başlatmadım. Kişisel verilerin korunması kanunundan dolayı üyelerimizin bilgilerine ulaşamadık. Bunu duyan kongre üyelerimiz bize binlerce mail atarak bilgilerini yolladı ve biz ne gerekiyorsa yapmaya hazırız diye sordular. Biz de bunu tabandan başlayan bir kitlesel harekete çevirelim dedik ve imza seferberliği başlattık. Değişimler bazen tavandan tabana olur bazen ise tabandan tavana. Bizimkisi tabandan başlayan bir hareket" diye konuştu.

"İMZALAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR"

Başkan adaylığım için atılan imza sayısı çığ gibi büyüyor diyen Ali Koç. "İnsanlar içinde oldukları süreci sahipleniyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum. İmza vermek için çekinenler var, isimleriniz tamamen saklı kalacak. Bu binlerce imza bizim için bir motivasyon kaynağı oldu. Bu değişim hareketini kuvvetlendirmek, gücümüze güç katmak isterseniz siz de imza verebilirsiniz"

"18 ŞUBAT'TA İLK ORGANİZASYONUMUZU FENERBAHÇELİ KADIN KONGRE ÜYELERİMİZ İLE YAPACAĞIZ"

Bugüne kadar organizasyonlara hep davetli olarak katıldıklarını ancak bu sefer kendi organizasyonlarını düzenleyeceklerini ifade eden Koç, "18 Şubat'ta ilk kez kendi davetlerimize başlıyoruz. Sitemiz www.fenerbahceliyiz.net'e girip bilgilerinizi bırakırsanız size de buluşmalarımızın bilgisi gelecek. Call center kurduk, sizleri yakında arayacaklar. Özetle söyleyecek olursam çalışmalarımızı hızlandırdık. İnsanların kayıtsız şartsız bizi desteklemesi sorumluluğumuzu arttırıyor. Gece yattığımda bunu düşünüyorum. Bu sorumluluğun karşılını vermek için çok çalışmamız gerekiyor. Omuz omuza hep beraber başaracağız" dedi.

"KİM KAZANIRSA KAZANSIN, SONUÇTA KAZANAN FENERBAHÇE OLSUN" 

Seçimin sonucunda kazananın Fenerbahçe olmasını istediğini vurgulayan Ali Koç, "Bir cümlemi hiç ilgisi olmayan başka yerlere çekmek istediler, saha için söylediğimi iddia ettiler ama ben en başından itibaren aynı şeyi söylüyorum: Kazanmak için her yolun mubah olmadığı, şeffaf, adil, demokratik bir "seçim süreci" olmasını diliyorum, diye. Kim kazanırsa kazansın, sonuçta kazanan Fenerbahçe olsun, diyorum. Bu cümlemin başka yerlere çekilmesini iyi niyetli bulmuyorum. İşimle ilgili hem başkanlık hem Koç Holding'i bir arada nasıl yönetebileceğimi soranlara için ise Ali Koç: ilk etapta tüm yoğunluğumu Fenerbahçe'ye vereceğim. Koç Holding kişilere bağlı olmayan kurumsal bir yapı. Ne bir profesyonele ne de bir aile ferdine ihtiyaç olmadan yönetilebilir" ifadelerini kullandı.
Ali Koç son olarak, "Yönetim kurulunu son güne kadar açıklamayacağım diyen Koç, yönetim kurulumdaki insanlar ateşten gömlek giyecekler. Onları şimdiden kamuoyu ile paylaşıp yıpratılmalarına izin vermeyeceğim. Seçime kadar sadece beni yıpratsınlar" dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.