comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'En doğru karar ligi oynatmak'

26 Mayıs 2020, Salı 12:34
Ali Koç: 'En doğru karar ligi oynatmak'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FBTV'de video konferans yöntemiyle bayram mesajı paylaştı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli camianın bayramını kutlarken gündemdeki konulara ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig'in oynanması gerektiğini belriten Ali Koç, 12 Haziran sonrası ligleri tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARI GERÇEK KAHRAMANLAR"
"Fenerbahçe ailemizin tüm üyelerinin ve tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Sağlık ve mutluluk içerisinde nice bayramlar diliyorum. 2-3 ay önce bugünleri konuşsak hiç kimsenin aklından geçmezdi. Ülkemizi etkileyen salgın nedeniyle 2-3 aydır hayatımız alt üst oldu. Alışık olmadığımız ortamlarda işlerin devam etmesini sağladık. Bununla birlikte evlerde kaldığımız günlerde, unuttuğumuz bazı değerleri ve hisleri yaşadık. Ailemizle daha yakın olduk. Cephede bizim için savaşan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar gerçek kahramanlar. Hayatın akışının normal olması için çalışan tüm sektör emektarlarına da teşekkür ediyorum." 

"ASIL AMACIMIZ GEMİYİ YÜZDÜREBİLMEK"

"Gelirlerimizin yüzde 80'i direkt bankalara gidiyor. Gemiyi yüzdürebilmek kolay değil.Gelirlerimizin yüzde 80'i bankalara gidiyor. 40-50 milyon dolar borç azalttık. Birinci önceliğimiz gemiyi yüzdürüp limana getirebilmek. İkinci önceliğimiz ise finansal yol haritasında bu borçları indirebilmek."

"EN DOĞRU KARAR LİGİ OYNATMAK"

"Futbol için verilen karar aslında zor bir karar. Yurtdışında da bununla ilgili farklı tartışmalar var. Fakat futbolu bir şekilde devam ettirmeye çalışmak çok önemli. Futbolu, diğer sporlar gibi iptal etmek çok kolay bir karar değil. Kaotik bir ortam var. Şu aşamada en doğru kararın oynamak olduğu görünüyor. Şahsi düşüncem Süper Lig ve bir alt ligin oynanması ama daha alt liglerin oynanmaması. 12 Haziran ve sonrasında inşallah ligimizi sonlandırabiliriz. Elbette sağlık her eşyden önemli ama doğru önlemleri alarak bu işi hep birlikte omuz omuza vererek gerçekleştirebiliriz diye düşünüyorum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"