comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'En büyük hatam Aykut Kocaman ile devam etmemek'

07 Nisan 2022, Perşembe 12:00
Ali Koç: 'En büyük hatam Aykut Kocaman ile devam etmemek'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündemle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kongre üyeleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Sözcü Gazetesi'nen İrfan Yirmibeş'in derlediği habere göre Ali Koç'un öne çıkan açıklamaları şöyle;

"EN BÜYÜK HATAM AYKUT KOCAMAN'LA DEVAM ETMEMEK OLDU"
"Watford'un sahibi, ‘Muhtemelen küme düşeceğiz. Ozan Tufan oynamayınca kilo alıyor; oynasın kilo almasın' dedi. Biz de oynatıp değerlendirmek istedik. Ozan'ın nikâh şahitliğini yaptım ama İngiltere'ye gidip kötü dönen bir tek onu gördüm.

Genç oyuncularımız geleceğimiz, onları takıma monte edeceğiz. Başka takımlara göndermeyeceğiz.

Göreve geldiğimizde Aykut Hoca ve ekibiyle devam edecektik. Büyük hata yaptık. En büyük hatam geldiğimde hocayı değiştirmekti. Şu anda olsaydı aynen devam ederdim.

"HİÇBİR KULÜP OYUNCU ALAMAZ"

‘Finansal Fair Play'de yeni bir sistem gelecek, Şampiyonlar Ligi'ne almama kalkacak ama belli kısıtlamalar olacak. ‘Sizden daha kötü kulüpler var, önce onları inceleyeceğiz' dediler. Bizim durumumuz çok kötü değil ancak çok da iyi değil.

Mevcut gelirlerle transfer bütçeleri çok zor. Kimsenin parayı çevirecek gücü kalmadı. Özellikle Anadolu kulüpleri zor durumda. Hiçbir kulüp oyuncu alamaz.

Futbolda biz kafa kafayız; diğer branşlarda ise zarardayız. Ancak ödediğimiz faizler belimizi büküyor. 4 Fenerbahçe Koleji 16 yıldır zarar ediyordu. Eğitim bizim işimiz değil, beceremiyoruz. Biz aslında Medicana'ya teklif yapacaktık. Bahçeşehir teklif yaptı. Eğer Fenerbahçe Koleji olarak devam edersek, herkes elinin taşı altını koyacak. Herkese indirim olmayacak. Kenan Evren Lisesi arazisinde ne yapacağımıza 12-18 aya kadar karar vereceğiz.

"PEREİRA GÜZEL BİR MİRAS BIRAKTI"

Vitor Pereira bize güzel bir miras bıraktı. Osayi'den sağ bek, Ferdi'den sol bek çıkardı, Zajc'ı  sezon başında satacaktık; izin vermedi. Crespo ve Kim transferlerini yaptırdı. Birçok oyuncunun performansı yükseldi. Gençlerin performansı yükseldi, birçok şeyi yaptı ama herkese uymadı. Örneğin Pelkas'ın performansında düşüş yaşandı."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!