comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: "Çok iyi kulüp başkanı olmadığımı biliyorum"

10 Kasım 2020, Salı 22:00
Ali Koç:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gündemle ve özel hayatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Şelale Kadak'ın Youtube kanalına konuk oldu. 

"ŞİMDİ MUTLU OLMA ZAMANI"
Bu yıl Fenerbahçe ile ilgili umutlu ve heyecanlıyız. Geçmişte şampiyon olduğumuz yıllarda aldığımız enerji, takım ruhu, aidiyet her şey yolunda. Tabii önemli olan Mayıs'ta ne olacağı. 2 yılda her türlü olumsuzluğu, şanssızlığı, mutsuzluğu yaşadık. Şimdi mutlu olma zamanı." 

"20-25 MİLYON EURO ÖDEME YAPTIK"

Fenerbahçe ve Türk futbolundaki bütün takımların durumu kötüydü. Elimizdeki sınırlı bilgilerle gidiyorduk. Denetim başlattık. Denetim 6-8 hafta sürdü. İnanılmaz derecede ödemeler vardı. Gelir gelmez 20-25 milyon euro para ödemek zorunda kaldık. Devletimizin insiyatif kullanması ve destek olmasıyla 9 yıllık anlaşma yapıp rahatlayacağız. Borçtan ziyade nakit akışı önemli. Para ödemen gereken zamanda nakit yok. Sağlıklı noktaya getirebilirsek -ki, borçları ve faizleri indirerek olur bu. Bu yolda ilerliyoruz. 

"EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM GEÇ YAŞTA ÇOCUK SAHİBİ OLMAM"

En büyük pişmanlığım geç çocuk sahip olmam. 4 çocuğum olmasını isterdim. 39-41 yaşında çocuklarım oldu. O konuda çok pişmanım. İki çocuk daha güzel olurdu. 

"DOLARIN YÜKSELMESİ ETKİLİYOR"

Trump seçildiği zaman dolar 2 civarındaydı. Seçimler bitti. 8 küsürlere geldi. Ne yazık ki gelirimizin %90'ı TL. Harcamalarımızın %80'i döviz olarak. O yüzden bizi ilgilendiriyor ve içinde bulunduğumuz durum acıtıyor. 

ÇOK İYİ KULÜP BAŞKANI OLMADIĞIMI BİLİYORUM

Hiç pes edecek noktaya gelmedim. Pes etmemi isteyen çok insanın olduğunu biliyorum. Pes etse de bir an önce kongreye gitsin diye bekleyenler biliyorum. Şöyle söyleyeyim. Büyük bir beklentiyle geldik. En büyük motivasyon kaynağımız beklentiye cevap vermek. En zor anlarda en pes etmeyen karakteristik özelliklere sahip birisiyim. Benim burada olmamla şahsi kazancım yok. Çok büyük risklerim var. Belli gruplar, belli sebeplerden dolayı beni hedef aldılar. Her seferinde bu bana daha çok motivasyon verdi. İnatçıyım. Bu kadar güçlü olduğumu tahmin etmiyordum. Yaşanabilecek her türlü olumsuzluk, şanssızlık, mutsuzluk. Her şeyi yaşadık. Şimdi mutlu olma zamanı. İstediğim tarzda kulüp başkanı henüz olamadım. Çok iyi bir kulüp başkanı olmadığımı biliyorum ama bir dönem daha devam ederske olacağım. Benim kendimle ilgili beklentilerim de yüksek çünkü. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!