comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç canlı yayında: "Fenerbahçe özelinde oyunlar oynanıyor!"

09 Şubat 2020, Pazar 00:39
Ali Koç canlı yayında:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, beIN Sports canlı yayınına bağlandı ve son derece gündem yaratan  ifadeler kullandı. 

FubolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aytemiz Alanyaspor maçının ardından beIN Sports canlı yayına bağlandı. 

"HAKEM GÖREMEDİ AMA VAR?"
Hakemin direkt bir şekilde bu penaltıyı vermesi gerekirdi. Diyelim ki göremedi. Hakemlik zor meslek. Diyelim ki atladı. Çok şükür teknoloji var ve bundan yararlanıyoruz. VAR'ın amacı insan hatasını azaltmak. 

"MAÇTAN ÖNCE HAKEM KONUSUNDA UYARILDIK"

Maçtan önce hakem konusunda uyarıldık. Bana sorarsanız bilerek VAR hakemi çifte standard uygulamıştır. Maçın özeli böyle. Ligin geneline bakılırsa bir takımın önünün açılması, bir takımın önünün kapatılması için bazı çabalar sarfediliyor. 

"FENERBAHÇE'NİN ÖNÜ KESİLMEYE ÇALIŞILIYOR"

3 Temmuz'da haklı kupamız, alın terimizle kazandığımız kupanın nasıl alınmaya çalışıldığını gördük. Fenerbahçe'nin önü kesilmeye çalışılıyor. Sosyal ve toplumsal çok büyük olumsuzluklara sebebiyet verecek noktaya geldi olay. En büyük korkum bu. Bizler çok büyük finansal sıkıntılar içinde, büyük emek vererek iyi işler yapmaya çalışırken bu yaşadıklarımızı kabullenmemiz kesinlikle söz konusu değildir, mümkün de değildir. Fenerbahçe sahipsiz değildir. 

"DAHİ VAHİM OLAYLARA SEBEBİYET VERECEK DİYE KORKUYORUM"

Bu düzen böyle gidemez. Bu gidişat çok daha vahim olaylara sebebiyet verecek diye korkuyorum ama gidişat onu gösteriyor. Harcama limitinde bize yaşatılanlar, karşılaştığımız duvar ve gördüğümüz muamele ortada. Ne yazık ki, bu akşam bunlar yaşandı. Yarın neler yaşanacak bilmiyorum.

"FENERBAHÇE SAHİPSİZ DEĞİLDİR" 

Çok mu iyi oynadık? Hayır. Alanya'nın da emeklerine haksızlık etmek istemiyoruz. Alanya'yı ilgilendiren bir konu değil. Süper Lig'in iyi futbol oynayan ve iyi yönetilen takımlarından biridir. Bu serzenişimin Alanyaspor ile alakası yok. Fenerbahçeliler olarak bizler endişe duyduğumuz konuları gündeme getiriyoruz. Bazı mevzuları sorguluyoruz ve bunu sorgulayan tek takım biziz. Er ya da geç pek çok takım tarafından sorgulanacak. Esas sıkıntılar o zaman başlayacak. Biz olalım, olmayalım. Hiç yönetim dahi olmasın Fenerbahçe kulübü sahipsiz değildir. Fenerbahçe'nin milyonlarca taraftarı vardır. İnşallah futbol artık sadece sahada oynanır ve insanların kafasındaki kuşkular yok edilmese dahi en azından azaltılır. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)