comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç açıkladı! "Yıldızsız formayla çıkacağız"

29 Temmuz 2023, Cumartesi 16:30
Ali Koç açıkladı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeni sezonda yıldızsız formalarla maçlara çıkacaklarını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Ali Koç, gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili TFF'nin komisyon kurma kararı nedeniyle yeni sezona yıldızsız formayla çıkacaklarını belirten Ali Koç, transfer çalışmaları hakkında da konuştu.

ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI
"Şampiyonluk özlemimiz 9 yıla ulaştı. Normal şartlarda geçen sezon başarısız değildir. Puan ortalamamız, Avrupa'da sergilediğimiz performans ortada. Düşme hattındaki takımlara kendi sahamızda kaybettiğimiz puanlar ve derbi karnesinde başarısızdık. Bizim şansımız da yaver gitmiyor. Hayatında 3'lü oynamamış hocamız, 3'lü oynamaya başladı. Bizim kısmetimiz. Jesus ile ilk görüşmede 3'lü oynatıp oynatmadığını sormuştuk. 'Ben 3'lü oynatmam' demişti. Sonra en önemli maçlara 3'lü çıktı. 'Neden böyle oynuyorsun?' diye sorduk. 'Siz anlamıyorsunuz, ben 3'lü oynamıyorum' dedi."

"2-3 TRANSFER DAHA OLACAK"

"Transferde bir plan kapsamında çalışıyoruz. 2-3 tane daha nokta atışımız olacak. Onları da önümüzdeki haftalarda halledeceğiz. Şu ana kadar iyi bir gidişat var."

1959 ÖNCESİ ŞAMPİYONLUKLAR

"1959 öncesi şampiyonluklar bizim için nettir. Biz hakkımızın peşindeyiz. Efsanelerimizin sahada akıttığı terlerin peşindeyiz. Sadece Fenerbahçe için değil, Türk futbolu için önemli bir konu bu. Fenerbahçe-Galatasaray kavgası değil. Suç mahaline ilk giden katildir diye bir laf ettiler. TFF açıklama yapar yapmaz açıklama yapmaya, medyada algı yapmaya başladılar. Tehlikenin farkında olun. Uyanın Fenerbahçeliler uyanın! Neden panik içindeler bir bakın. Çünkü o dönemde tek bir şampiyonlukları var."

"YILDIZSIZ FORMAYLA MAÇLARA ÇIKACAĞIZ"

"TFF, komisyon kurmasaydı sezon sonuna kadar her şeyi göze alarak 5 yıldızlı formamızla devam edecektik. Fakat gelinen noktada, TFF'nin yaklaşımını doğru buluyoruz. Bu nedenle maçlarımıza yıldızsız formamızla çıkacağız."

AZİZ YILDIRIM'A YANIT

"Aziz Yıldırım, yine kendine has yalan ve tehditlerle kritik zamanda ortaya çıktı. Mecbur kalmadıkça sezon sonuna kadar bu açıklamalara yanıt vermeyeceğim. Sayın Başkan ve etrafındaki bir avuç yancıları hayal dünyasında yaşıyor. Sayın Başkan, siz kamuoyu önünde karşıma çıkma cesareti gösterene kadar benim için Aziz Yıldırım defteri kapanmıştır. Sayın Başkan, siz hayatımda karşılaştığım en cesur görünümlü ama hiç cesur olmayan bir insansınız."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!