comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç açıkladı! "Türk hocayla çalışacağız"

17 Haziran 2023, Cumartesi 14:30
Ali Koç açıkladı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, mali genel kurulda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de olağan mali genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Sarı lacviertli kulüpte başkan Ali Koç, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Ali Koç'un açıklamaları sırasında salonda gerginlik yaşandı. Kongreye 15 dakika ara verildi.

Fenerbahçe Divan Başkanı Uğur Dündar, "Yüksek Divan Kurulu Başkanlığını da Cumhuriyetin Feneri olduğu için kabul ettim. Bugün de bu görevi bırakmaya karar verdim. Ölünceye kadar Mustafa Kemal'in askeri olacağım, bedeli neyse ödeyeceğim." diyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı.
ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI

Türkiye'yi hiç bilmeyen bir hocayla yeni sezona başlamanın çok büyük risk olduğuna karar verdik. Anlaşma olmadan isim veremeyeceğim. Bizim önümüzdeki sezon hocamız Türk olacak. Camiayı iyi bilen bir Türk hoca ile çalışacağız.

Hepimizin canı sıkkın, hepimizin söyleyeceği şeyler var. Ben şahsen maddi konuların konuşulmasından rahatsızım. Tablo böyleyse maddi konuların ne önemi var? Gökten para yağsa, Samandıra'dan altın çıksa, futbolda başarı yoksa ne önemi var? 

Bilet, kombine fiyatlarında %300 zam diye bir şey yok. Neren çıktı bu? 2018'de kur 4 lira, bugün 25 lira. TL, kur karşısında erimiş durumda. Diğer kulüpler gibi biz de zam yapmak zorundayız.

Dişinizi bize gösteriyorsunuz diye bana kızıyorsunuz. Peki siz dişinizi kime gösteriyorsunuz? Eski başkanlar, yöneticiler, eski futbolcular... Siz dişinizi kime gösteriyorsunuz? Fenerbahçe'nin en büyük düşmanı maalesef yine kendi içimizde.

2006 yılında oynanan Denizli maçı, kurgulunan maç, kurgulanan lig... Bugünün dünyasında nerede oynanırsa oynansın o maç bitirilmezdi. Dünyada bir takım söyleyin, 6 senede şampiyonluğu 3 kere son maçta kaybetmiş. Dünyada kaç kulüp deplasmana giderken havaalanında ölümle burun buruna kalmıştır? Bunun daha da ayıbı hala ortaya çıkarılmamasıdır. TFF'ye saldıranlar ertesi gün yaka paça yakalandılar. Dünyada kaç kulüp deplasmana giderken ölümle burun buruna kalmıştır? TFF'ye saldıranlar ertesi gün yakalandılar. Devlet bu konuda neden bu kadar rahat? Çünkü Fenerbahçe camiasından bir reaksiyon yok.

Jesus geldiğinde hiç kimse sorgulamadı. Herkes alkışladı. Rakiplerimizden 17 maç daha fazla oynadık. UEFA sıralamasında üst sıralara yükseldik. Sevilla'yı salladık ama yıkamadık. Gruptan lider çıktık. Ligde son 10 yılın en iyi puan ortalamasını tutturduk. İstatistiksel olarak hiç de fena sayılmayacak bir sezon yaşadık. Türkiye Kupası'nı kazandık. Vedat'ı 20'ye yakın paraya saydık. Valencia ile Batshuayi 62 gole katkı sağladı. Hala Fenerbahçe'nin golcüsü yok diyorsunuz. Bu performansın üzerine derbilerdeki sonuçlara akıl sır ermiyor. Ne garip maç varsa hep bizim sahamızda oluyor. Olacak iş değil. Yılların getirdiği hasret olmasaydı bu sezona 'başarısız olduk' demeyecektik. Türkiye Kupası'nı 10 yıldır alamıyorduk. Kazanarak sanki ayıp etmişiz. Ana hedefimiz elbette bu değil ama bu da sanki kıymetsizmiş gibi konuşmak doğru değil."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!