comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali İhsan Karacan Fenerbahçe'den ayrıldı! (Ali İhsan Karacan kimdir, nereli, ne iş yapıyor?)

24 Haziran 2018, Pazar 19:32
Ali İhsan Karacan Fenerbahçe'den ayrıldı! (Ali İhsan Karacan kimdir, nereli, ne iş yapıyor?)

Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklamada Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Karacna'ın görevinden ayrıldığı KAP'a bildirildi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'den flaş açıklama! Fenerbahçe kulübü Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali İhsan Karacan'ın görevinden ayrıldığını KAP'a bildirdi. 

KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA:
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ali İhsan Karacan, Fenerbahçe Üniversitesi Koordinasyon Komitesindeki görevinden ayrılmasına neden olan olgu ve gelişmeler yanında, 3 Haziran 2018 tarihinde yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulunda Başkan ve Yönetim Kurulu seçimi sonrasında, hukuksal bir zorunluluk olmamakla beraber etik bir sorumluluk gereği olarak yeni seçilmiş yönetime karar verme ve değerlendirme yapma alanı sağlamak amacıyla Şirketimizdeki Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa talebini yönetim kurulumuza sunmuş olup, SPK düzenlemeleri çerçevesinde bağımsız üyelerle ilgili olarak alınacak kararlar ve gelişmeler yatırımcılarımızla paylaşılacaktır. 
 

Ali İhsan Karacan kimdir?


Maliye Bakanlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu'nda Başmurakıplık, Doğuş holding, Çukurova Holding başta olmak üzere çok sayıda şirkette üst düzey yöneticilik yapan Ali İhsan Karacan,1993 yılından 1998 yılına kadar İstanbul Üniversitesi siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği yaparken. aynı zamanda 1994-97
yılları arasında Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'nun Başkanlığı2nı yürütmüştür. Mali Piyasalar Üzerine Denemeler. Sigortacılık ve Sigorta Şirketleri, Bankacılık ve kriz adlı kitapların yazarı olan Ali İhsan Karacan Carlo M.
Cipolla'nın Akdeniz Dünyasında Para, Fiyatlar ve Medeniyet adlı kitabının çevirisini yapmıştır.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)