comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Al-Hudaifi'den (Digitürk) kulüplere: 'Taraftarlarınızı kullanmayın!"

06 Aralık 2019, Cuma 18:55
Al-Hudaifi'den (Digitürk) kulüplere: 'Taraftarlarınızı kullanmayın!

Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, beIN Sports'a konuk olduğu programda kulüplere içerik ve görüntüler konusunda mesaj gönderdi. 

FutbolArena - Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, beIN Sports'a konuk olarak VAR görüntüleri ve kulüplerin maç görüntülerini sosyal medya hesaplarından yayınlayamamaları konusunda açıklamalarda bulundu. 

"İÇERİKLER BİZE AİT, YANLIŞ VE SAĞLIKSIZ KULLANILMASINA İZİN VEREMEYİZ"
İçerik paylaşmak kulüplere kalmış bir şey. Ancak biz de haklarımızı korumak zorundayız. Çünkü bunu korumazsak lige zarar verir. İllegal bir şekilde görüntüler paylaşılmış olur. Ligin pozisyonunu daha aşağı çeker. Bunu kabul edemeyiz. Bizim isteğimiz çok açık. TFF ve kulüplerle paylaştık. 7-8 kere kulüplere ilettik. Sizi desteklemek için buradayız ama bu içeriklerin sahibi biziz. Bunu yanlış ve sağlıksız bir şekilde paylaşılmasına izin veremeyiz. 

"VAR TFF'YE AİT, GÖREVLİ DAHİ KULLANMIYORUZ"

Nihat Özdemir'e teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiğinden beri çok şey paylaştık kulüplere dair. VAR konusu çok önemli. Türkiye'de herkes bundan bahsediyor. Nihat bey buna dair harekete geçecektir. VAR'ın bizim tarafımızdan yönetildiğini düşünenler var. VAR, TFF'ye ait. Biz görevli dahi yollamıyoruz. Kimin atandığına dair haberimiz yok. Belki gazeteciler bunu TFF'ye sorsa daha iyi olacaktır. Süper Lig ve 1. ligi en yüksek standartlarda yayınlamaya çalışıyoruz. Biraz insaf. Bizim rolümüz sadece yayın yapmak ve kaliteyi yapmak. 

"BAŞKA BİR KULÜBÜN SAYGINLIĞINA ZARAR VERİRSENİZ BU BİZİ DE İŞİN İÇİNE ÇEKİYOR"

Kulüplerden bazıları hesaplarında belli içerik yayınlamak istiyorlarsa hakları olmayan içerikleri yayınlamamalılar. Dünyanın her yerinde böyle. Eğer belli içerikleri yoluyor ve hakları size ait değilse bu hatalı bir durum. Örneğin diziden bir bölüm yayınladınız, hakları size ait değil. O zaman başınıza ceza gelebilir. Taraftarlarınıza video hazırlamak istiyorsanız biz yine yardımcı oluruz. Ancak kulüplere şu ricam var, başka bir kulübe hasar vermek için görüntü paylaşmayın. Rekabette olduğunuz kulübü kötü yönde etkilemek için görüntü paylaşmayın. Kötü bir halde söylemek istemiyorum ama ummak istemediğimiz durumlara girebiliriz. Başka bir kulübe zarar verirseniz bu bizi de içine çekiyor. 

"TARAFTARLARINIZI KULLANMAYIN!"

Bazı kulüpler 1 pozisyon için bizimle temasa geçiyor. Bu pozisyon neden özette, yayınınızda yok diyorlar. Özetleri beIN Sports'tan, stüdyolardan yayınlıyor ve web sitemize koyuyoruz. Endişeniz olursa taraftarınızı kullanmayın. Çünkü taraftarlar gerçekten kulüplerine çok sadık ve kulüplerini korumaya çalışıyor. Ancak onlarla doğru bilgiyi paylaşmanız lazım. Biz hiçbir şey saklamıyoruz. Bizimle iletişime geçmek isteyen herkesle iletişime geçmeye hazırız. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)