comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alex ve Luciano'dan Beşiktaş & Galatasaray cevabı: 'Asla!'

16 Nisan 2019, Salı 17:49
Alex ve Luciano'dan Beşiktaş & Galatasaray cevabı: 'Asla!'

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi için İstanbul'a gelen.Alex de Souza ve Luciano dışında Can Arat ile Mehmet Aurelio, katıldıkları söyleşide gelen soruları yanıtladılar. 

FutbolArena - Fenerbahçeli eski futbolcular Luciano, Mehmet Aurelio, Alex de Souza ve Can Arat, bir araya geldikleri söyleşide gelen soruları yanıtladı. 

ALEX: "JÜBİLE BEKLENTİM YOK"
Jübile beklentim yok. En az jübile kadar değerli şeyler. 2014'te futbolu bıraktım. O dönemden beri futbol oynamıyorum. Futbolu takip eden biriyim. Jübile elbette fena olmazdı ama jübile beklentisiyle hayatımı sürdürmüyorum. Türkiye'deki Türk ve yabancı dostlarımla birlikte oldum. Baktığınız zaman bunları yaşayabilmek bile en az jübile kadar tat veren bir şey. 

Unutamadığınız goller hangileri? (Luciano)

Beşiktaş'a attığım golün tadı damadığımda kaldı. Çünkü kazanamamıştık. Keşke kazansaydık. Onun dışında Sakaryaspor'a son dakikada attığım kafa golü var. Galatasaray'a karşı attığım vole golü vardı. En değerli goller.



DERBİDEKİ FUTBOL HAKKINDA (Alex de Souza)

Derbi için tek maçla yorum yapmak zor. 90 dakikayı izleyip takımlar şöyle demek zor. Başakşehir'in puan kaybetmesiyle birlikte Galatasaray için derbi değişik bir anlama büründü. Dışarıdaki insanlar Galatasaray'ın daha baskılı olacağını düşünüyordu. Fenerbahçe geriye düştükten sonra eksik oyuncuyla oynamasına rağmen mücadele etti. Taraftarlara sorsanız, onlar da oyundan ziyade takımın verdiği mücadeleden memnunlardır diye düşünüyorum. 

ALEX DE SOUZA'DAN FUTBOLARENA'YA YANIT:

Alex de Souza, FutbolArena Muhabiri Esra Yaşar'ın yurt dışında Fenerbahçe için oyuncu izliyor musunuz yönündeki soruya, "Eski başkanımız Aziz Yıldırım Brezilyalı futbolcularla ilgili destek isteseydi, tabi ki bu desteği verirdik. Aynı şekilde Ali Koç da istese bu desteği verirdik. Ancak Fenerbahçe için oyuncu izlemiyorum. Bu işi yapanlar var." yanıtını verdi. 

LUCİANO

Fenerbahçe öyle bir noktada olmalı ki, bir futbolcu gelmeden önce Fenerbahçe'yi yakından tanımalı. Taraftarların duygularını, refleksini bilmeli. Futbolcunun gözünden ateş çıkmalı. Buraya geldiğinde ona anlatan birileri olmalı. Fenerbahçe böyle bir kulüptür. Kazanırsan omuzlarında taşırlar. Kaybedersen tepki görürsün. Bunların hepsi doğal. Ben buraya geldiğimde bana bunlar anlatıldı. 

Soru: "Galatasaray veya Beşiktaş'ta teknik direktörlük yapmayı ister misiniz"?

Alex de Souza: "Burada ezeli rakibimiz Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarına bana gösterdikleri yüksek saygıdan dolayı teşekkür ediyorum. Büyürken futbolcu olmak hayaliniz oluyor. Kendinizi ve ailenizi ayakta tutabilmek adına bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Hayatta insana saygı duyup, insanların saygısını kazanmaktır. Burada olduğum süre boyunca hem Galatasaray, hem de Beşiktaş taraftarları bana saygı duydu. Neden Beşiktaş ve Galatasaray'da hocalık yapmam dedim. Benim hikayem Fenerbahçe'de. Bana baktığınız zaman Fenerbahçe'yi görürsünüz. Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlarının bana gösterdikleri saygı her zaman karşılık bulacaktır benden. Ancak benim hikayem Fenerbahçe'de. O yüzden böyle bir düşüncem olmaz.

Luciano: "Gelecekte teknik direktör olmak gibi bir düşüncem yok. Ancak bu soruya şöyle cevap verebilirim; Ben içki içen bir insan değilim ama bir gün sarhoş olsam bile Fenerbahçe'nin ezeli rakibi olan takımın eşofmanını giymem."

Mehmet Aurelio: "Fenerbahçe'de teknik direktör olmak hayallerim arasında yer alıyor."

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (19 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.