comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alex de Souza'dan yıllar sonra Denizlispor maçı itirafı

22 Mart 2018, Perşembe 20:31

Alex de Souza, Türkiye'ye ziyaretinde Mehmet Demirkol ile Irmak Kazuk'un Ciddiyetten Uzak programına konuk oldu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski ve aynı zamanda efsane futbolcusu Alex de Souza, Mehmet Demirkol ile Irmak Kazuk'un Youtube üzerinden sunduğu "Ciddiyetten Uzak" programına konuk oldu ve keyifli bir sohbet futbolu gerçekleştirdi. 


Alex de Souza'nın Mehmet Demirkol - Ciddiyetten Uzak Programı (İZLE)


"HEYKELİMİN DİKİLMESİNİ HAYAL ETMİYORDUM"

Heykelimin dikilmesini hayal edemiyordum. Benim maksimum hayalim Coritiba'nın formasını giymek ve daha sonra 10 numarası olmaktı. Sonrasında Zico'ya yaklaşmak hedefimdi ama tabi buralara geleceğimi hiç tahmin etmiyordum. 
EFSANE NASIL OLUNUR?

İnsanlara saygı duydum, kendi işimi yaptım ama bunun haricinde efsane olmak için ne yaptın diye sorduğunuzda aklıma bir şey gelmiyor. 

"EVET, %50 TÜRKÜM"

%50 Türküm sözlerimin arkasındayım. Kariyerimin 9 yıl gibi büyük bir bölümü Türkiye'de geçirdim ve evet %50 Türk olduğumu söyleyebilirim. 

ALEX İLE SORU CEVAP

Hiç çalışmayan aletleri vurarak çalıştırdın mı?
Çok kez. 

Annen sana hiç terlik fırlattı mı?
Çoğu kez. Terlik az bile kalır. 

Hiç şaka yapmak için arkadaşının üzerine araba sürdün mü?
Yapıyorum. 

Hiç trafikte durup kaza izledin mi?
Sürekli denk geliyorum. 


Bugünkü Fenerbahçe'de hangi oyuncularla oynamak isterdin?


Fenerbahçe'nin bu seneki güncel takımını çok fazla izleyip takip ettiğimi söyleyemem. O yüzden bu soruya cevap vermem zor. Ancak beğendiğim bir oyuncu olarak Josef de Souza'yı söyleyebilirim. 

"SEMİH İLE OYNAMAK HARİKAYDI"

Zico'ya takılıyorduk biz. Kendi sebeplerinden dolayı Kezman ile oynamayı tercih ediyordu. Semih'in oynaması bizim için daha verimli olur diye Zico'ya söylüyorduk. ALEX İLE SORU CEVAP!

Kebap mı Lahmacun mu?
Lahmacun. 

Hücum futbolu mu savunma futbolu mu?
Hücum. 

Messi mi? Ronaldo mu?
Messi. 

Yetenek mi çalışmak mı?
Çalışmak. 


Denizli, Trabzonspor ve Galatasaray Süper final maçları kaybedildi. Bu 3 maçta "Ben bir şekilde bu oyunları değiştirebilirdim diye düşündün mü?

"TRABZONSPOR MAÇINI DEĞİŞTİREBİLİRDİM AMA DENİZLİSPOR MAÇI..."

Trabzonspor maçını değiştirebilirdim. Fırsat ayağıma geldi ama topu dışarı gönderdim. Denizlispor maçında takım olarak çok kötüydük. O kadar kötüydük ki, şunu ben yapsaydım daha değişirdi diye söyleyebileceğim bir şey yok. Trabzonspor maçında bunu söylemem. Çünkü maçın topu önüme düştü ve ben dışarı gönderdim. Fırsat ayağıma gelmişti. Galatasaray ile oynadığımız Süper Final maçında hocanın tercihiyle ilk 11'de başlamadım. Oynamadığım için bir şey söyleyemem. 70. dakikada çağrıldım ve o sırada Dia kırmızı kart gördü. Sonra oyun çok durdu ve 79. dakikada girdim. Çok fazla etkim olmadı oyuna. 

"HÜRRİYET İLE OYNAMAKTAN HOŞLANIYORDUM"

Nefret ettiğin savunma oyuncusu? (Hürriyet dışında)
Hürriyet'e karşı oynamaktan hoşlanıyordum. Çünkü artık bir süre sonra komik olmaya başladı. Espriler dönmeye başladı. Biz saha içerisinde mücadelemizi yapıyorduk. Kaşlarımız açılıyordu, dikiş atılıyordu, parmaklarımız kırılıyordu ama sonra maç sonu şakalaşıyorduk. Onun dışında Paraguay Milli takmından Gamarra!

Alex mi? Hagi mi?

Hagi. Çünkü benim çocukluktaki referanslarımdan birisi. Küçükken oynarken Hagi'nin yaptıklarına bakıyordum. Neler yaptığını biliyordum. Dönemler tartışılır ama Hagi. Hayatımda öğrendiğim bir şey var, birisi senden daha önce geldiyse ve başarılı olduysa, sen de ondan bir şeyler öğrendiysen o kişiye saygı duymalısın. Hagi'ye çok büyük saygı duyuyorum. Ben de iyi oynadım, kaliteli bir ayak olduğumu gösterdim ama bunların hiçbiri örnek aldığım insana duyduğum saygıyı azaltmaz. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.