comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alex de Souza: 'Aziz Yıldırım ağzımıza s.çtı'

04 Mayıs 2020, Pazartesi 17:18
Alex de Souza: 'Aziz Yıldırım ağzımıza s.çtı'

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Alex de Souza, kendisine ait kitabında Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Alex de Souza, ismiyle aynı adı taşıyan biyografi kitabında Aziz Yıldırım ile aralarında geçen konuşmalardan birini paylaştı. İşte o bölüm:

"AVRUPA TURNUVALARINA VEDA ETTİK"
"Yunanistan'ın PAOK takımıyla eşleştik. Türkler ve Yunanlar arasında büyük bir rekabet var. Tarihi bir olay. Adı 'Mezar' olan stadyumlarına maça gittik. Oraya girersem nasıl olduğunu öğrenebilir miyim diye kendime sormuştum. Pratikte öğrendim, kaybettik. Ve İstanbul'da yeniden elendik. Avrupa turnuvalarına veda etmiştik.

"AYKUT KOCAMAN BEKLENİLEN KADAR İYİ BİR TEKNİK DİREKTÖR DEĞİLDİ"

Sonuçlardan görüleceği gibi Aykut Kocaman beklenilen kadar iyi bir teknik direktör değildi. Bir aydan kısa bir sürede Fener iki turnuvadan da elendi. Buna rağmen yeri sağlam görünüyordu. Fakat başkan bir gün üç kaptanı, beni, Emre'yi ve Volkan'ı çağırdı; elendiğimiz için adeta ağzımıza s.çtı. 'Artık dayanamıyorum çekip gideceğim, çünkü sabrım kalmad' dedi. Ailesine bile zaman ayıramadığını mutsuz olduğunu belirtti.

İki Türk, başkanın gönlünü alıyordu. 'Kalın başkan, siz kulübün amiral gemisisiniz.' Kahvemi içerek sustum. Başkan beni dürttü:

'Ya sen Alex, sen hiçbir şey söylemeyecek misin?'
'Evine git, ailenle ilgilen başkan' cevabını verdim.

"FENERBAHÇE TEK BİR KİŞİYE BAĞLI KALMAZ"

Fenerbahçe o kadar büyük ki, tek bir kişiye bağlı kalmaz. Siz bu kulüp için önemlisiniz fakat siz giderseniz yerinize gelecek siz giderseniz yerinize gelecek kişi de önemli olur. Aynı durum benim için de geçerli, bir başkası için de. Bir süre sonra ben de gideceğim ve yerime başka biri gelecek ve o da önemli olacak.

Yöneticilerimizden Ali Koç, daha sonra bir konuşmamızda bana Fenerbahçe'de hiç kimsenin, üstelik de Aziz Yıldırım'ın yüzüne karşı söylediklerimi söyleyebilecek cesarette olmadığını söyledi. Söylediklerimin herhangi bir kulüp için de geçerli olduğu yorumunu yaptım. 'Kimse Flamengo'dan, Barcelona'dan, Bayern'den önemli değildir, bu Fenerbahçe için neden geçerli olmasın? Hiçbir oyuncu, teknik direktör, hele hele de başkan. Bu büyüklükteki bir kulübü bir kişi yönetemez. Kulüp kendi kendini taşır."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"