comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası tartışması

16 Eylül 2019, Pazartesi 23:16
Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası tartışması

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası mı yapıldı? Hakem yorumcuları ne söyledi? Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatasıyla ilgili tartışmalara dair son gelişmeler. 

FutbolArena - Süper Lig 4. haftasında Alanyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın ardından kural hatası tartışması yapılmaya başlandı. 


Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası mı var?


Süper Lig 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçında, Alanyaspor'un 2. golünden önce kural hatası olduğu yönünde tartışmalar yapıldı. Alanyaspor'un 1. golünden önce Altay'ın aut atışı sırasında Alanyasporlu futbolcunun ceza sahası içinde yer almasından dolayı kural hatası olduğu yönünde tartışmalar yapıldı. Peki uzmanlar ne diyor?

RIDVAN DİLMEN: (NTV)
"Hakem hatası diyorum. Alanyaspor'un ilk golünde tekrarda izledim. Tacı kullanmışlar muhtemelen. Hakem yanlış yerden kullandın dedi. Benim bildiğim taç atışının değişmesi lazım. Fenerbahçe'ye geçmesi lazım. Ben öyle biliyorum. Kural değiştiyse bilmem. Ercan Taner, "Tacı yerden kullandın, yerinden kullan" dedi. Gol oldu. Hakem yüzünden oldu demiyorum. "

WATFORD - ARSENAL MAÇINDA ÖRNEK

İngiltere Premier Lig'de Watford ile Arsenal arasında oynanan maçta, kale vuruşu kullanılırken benzer golün olması üzerine TRT Spor canlı yayınında Ersin Düzen, Alanyaspor'un 2. golünden önce kural hatası olup olmaması yönündeki tartışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. 

PEKİ KURAL NE DİYOR?

"Vuruş hızı kullanılırken, eğer rakip oyuncu ceza alanını terk edecek zamanı bulamazsa ve burada kale vuruşuna müdahale etmez veya önlemez ise, top oyunda olduğunda topu tutarsa buna izin verilir. En önemli kriter, Cisse'nin kale vuruşunun kullanılmasıyla bağlantısı var mı? O esnada aut atışı kullanılırken rakibe müdahale etti mi, etmedi mi? Bu önemli. Bu da olmadı. Kural hatasına etki etmiyor. "

DENİZ ÇOBAN (FANATİK)

Fenerbahçe kalecisine doğru kötü bir geri pas yapılıyor. Altay zorlukla taca gönderiyor. Altay'ın Fenerbahçe savunmasıyla ilgili serzenişlerini izlerken hakemin düdük sesini duyuyoruz. Ercan Taner de Hakem Alanyasporlu futbolcuyu uyardı ve yerinden atılmasını istedi dedi. Böyle bir durum gerçekleştiyse çok büyük bir hata var. ‘Yanlış yerden kullanımdan dolayı taç tekrarlanırsa' aynı takım kullanamaz.”

AHMET ÇAKAR (BEYAZ TV)

"Cisse ceza alanı dışından çıkarken Altay, Jailson'a veriyor. Kötü niyet yok. Cisse arkasını dönmüş gidiyor. FIFA kurallarına göre oyuncunun bu esnada müdahale etmemesi gerekiyor. Gol temiz, Kural hatası yok.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)