comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Al Ahli Fenerbahçe'ye borcunu ödedi! Kasaya 5 milyon euro

12 Temmuz 2019, Cuma 01:40
Al Ahli Fenerbahçe'ye borcunu ödedi! Kasaya 5 milyon euro

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Josef de Souza'nın biriken bonservis ödemesi nedeniyle Al Ahli yöneticileriyle bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme sonrasında sorun çözüldü ve Al Ahli, 12 milyon euro'ya transfer ettiği Josef de Souza'nın bonservisinden kalan 5 milyon euro'yu Fenerbahçe'ye idedi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Josef de Souza'nın geciken bonservis taksitleri nedeniyle Al Ahli kulübünün yöneticileriyle bir araya geldi ve sorun çözüldü. Görüşmenin ardından, Fenerbahçe'den 12 milyon euro'ya Al Ahli'ye transfer olan Josef de Souza'nın bonservisinden kalan 5 milyon euro borcun ödenmesi konusunda anlaşma sağlandı. Al Ahli yönetimi de anlaşmanın gerçekleştiğini ülke basınına doğruladı. 


Fenerbahçe Haberleri: Josef de Souza'nın bonservis bedeli


Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe'den 12 milyon euro bedelle Al Ahli'ye transfer olan Josef de Souza'nın bonservis taksitleriş kulüpte yaşanan ekonomik kriz nedeniyle uzun süredir ödenemiyordu. Başkan Ali Koç'un devreye girerek Al Ahli yöneticileriyle yaptığı görüşmenin ardından sorun çözüldü. 

AL AHLI'DEKİ EKONOMİK KRİZ

Suudi Arabistan'da son dönemde birçok kulübün yaşadığı ekonomik krizden dolayı yeni federasyon başkanı önümüzdeki dönemde yabancı futbolcuya sınır getirme kararı alabileceklerini açıkladı. Al Ahli'nin 49 milyon euro'ya ulaşan borcu nedeniyle bazı futbolcuların takımdan ayrılması bekleniyor.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)