comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Akhisarspor - Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası finali ne zaman? (Akhisar - FB kupa finali)

03 Mayıs 2018, Perşembe 19:47
Akhisarspor - Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası finali ne zaman? (Akhisar - FB kupa finali)

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası yarı final 2. maçında çıkan olaylar sonrası verilen karar neticesinde Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması sonrası hükmen galip ilan edilip finalde Akhisarspor'un rakibi oldu. Akhisarspor - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası final mücadelesi ne zaman oynanacak? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası yarı final 2. mücadelesinde Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması sonrası hükmen galip ilan edildi ve kupada finale yükselen taraf oldu. Bu sonuç sonrası Akhisarspor ile Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşı karşıya gelecek.
 

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına neden çıkmadı?


Beşiktaş yönetiminin aldığı karar doğrultusunda siyah beyazlı futbolcular maça çıkmazken, Fenerbahçe ise prosedür gereği maçtan 2 saat önce stada doğru yola çıktı. Aynı saatte ise Beşiktaş takımı Nevzat Demir Tesisleri'nde basına kapalı antrenman gerçekleştirdi. Fenerbahçe'Nin maç kadrosu belli olurken Beşiktaş takımı maça çıkmama kararının arkasında durarak Kadıköy'e gelmedi. Bu durum sonrası Fenerbahçe otomatik olarak Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükselen taraf ilan edilecek.

Bilindiği üzere Akhisarspor, Ziraat Türkiye Kupası yarı final eşleşmesinde Galatasaray'ı eleyerek kupada finale yükselen taraf olmuştu. Her iki takım Ziraat Türkiye Kupası'nda final müsabakasına çıkacak.
 

Fenerbahçe - Akhisarspor maçı hangi gün oynanacak?


Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması Fenerbahçe ve Akhisarspor takımları arasında oynanacak. Beşiktaş yönetiminin aldığı Fenerbahçe mücadelesine çıkmama kararı sonrasında Akhisarspor'un finaldeki rakibi Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe, Akhisarspor Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması 9 Mayıs Çarşamba günü Diyarbakır Yeni Stadı'nda oynanacak. Maçın saatinin ise 20:30 olarak açıklanması bekleniyor.
Ziraat Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"