comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ahmet Çakar'dan derbi yorumu! "Beşiktaş, Fenerbahçe'yi Kadıköy'de..."

23 Eylül 2017, Cumartesi 14:45
Ahmet Çakar'dan derbi yorumu!

Ahmet Çakar, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak derbiyi değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Beşiktaş bu akşam Kadıköy'de karşı karşıya gelecek. Spor yorumcusu Ahmet Çakar, zorlu derbi öncesi değerlendirmelerde bulundu. Bip uygulamasındaki 10 Numara Muhabbet programında konuşan Ahmet Çakar, Beşiktaş'ın Kadıköy'de kazanabileceğini söyledi.
 

Ahmet Çakar'dan Fenerbahçe Beşiktaş derbi tahmini


Ahmet Çakar "Öyle bir derbi ki bir takım kaybederse fazla toz kalkmaz. Beşiktaş kaybeder der ki "Fazla önemli değil. 34. haftanın sonuna bakacağız. Telafi ederiz." Ama Fenerbahçe kaybederse işler değişir. Öncelikle 13 yıllık Kadıköy'deki Fenerbahçe üstünlüğü biter. Artı Fenerbahçe ligde çok geride kalır. Duruluyor gibi olan sular tekrar çalkalanmaya başlar. Aykut Kocaman, oyuncular ve Aziz Yıldırım tartışılır tekrar. Büyük ama büyük problemler olur ve bu sezon evinde oynadığı hiçbir maçı kazanamamış olur. İşte bu durum Fenerbahçe'ye çok zarar verir. Hatta daha iddialı konuşayım Fenerbahçe kaybederse Ağustos'ta Avrupa'yı, Eylül'de de Süper Ligi bitirmiş olur. Bu dakikadan sonra bu Beşiktaş, bu Galatasaray, bu Başakşehir ve bu Trabzonspor varken Fenerbahçe şampiyon olamaz. Fenerbahçe yenerse ne olur, camia tekrar kenetlenir, Aykut Kocaman toparlar ve takım kendine gelir. Dolasıyla bu derbi bir takım için çok kritik bir maç" ifadelerini kullandı.

"PORTO'YU PORTO'DA YENEN BEŞİKTAŞ, KADIKÖY'DE DE FENERBAHÇE'Yİ..."
Beşiktaş'ın Kadıköy'de daha avantajlı ve önde olan takım olduğunu belirten Çakar "İki takıma baktığında futbolcu kalitesi, rahatlık, form durumuna baktığımızda Beşiktaş her konuda daha önde. Matematik var sonuçta; Porto'yu Porto'da yenen Beşiktaş, Kadıköy'de de Fenerbahçe'yi yenebilir. Ancak kağıt üzerinde bunu söylemek kolay ancak Kadıköy'un büyülü atmosferi, 55 bin Fenerbahçelinin baskısı da göz önüne alırsak 3 ihtimal de bitebilir bu maç" şeklinde konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilisiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.