comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ahmet Çakar'dan Ali Palabıyık'a yorum: "Kusursuz maç yönetti"

21 Ağustos 2017, Pazartesi 10:56
Ahmet Çakar'dan Ali Palabıyık'a yorum:

Ahmet Çakar, Fenerbahçe - Trabzonspor maçının değerlendirmesinde bulunurken yazısında maçın hakemi Ali Palabıyık'ın performansını övdü

FutbolArena - Ahmet Çakar, Süper Lig'in 2. haftasında Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile oynadığı ve 2-2 biten karşılaşmayı değerlendirdi. Fenerbahçe Transfer gündemi ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da

Sabah'taki köşesinde Fenerbahçe - Trabzonspor maçını yorumlayan Ahmet Çakar, bireysel anlamda Fenerbahçe'de Volkan Demirel'in hayal kırıklığı yarattığını belirtti. Çakar, maçın hakemi Ali Palabıyık'ın performansını da olumlu buldu.
 

Ahmet Çakar'ın Fenerbahçe - Trabzonspor maçı yazısı


Olcay'ın vuruşu güzel ve sert ama sezonun hayal kırıklığı Volkan, bu golde de ağır kusurluydu.
Uzun yıllardır bir maçın böylesi gidip geldiğini ve sonunda da berabere bittiğini görmedik. Aslında her iki tarafın da rahat kazanacağı bir maçtı . Mesela ilk yarıya baktığımızda kaleci Volkan'ın hatasından yararlanan Burak, kendisine has, güzel ama zor gollerinden birini attı.
Bu dakikadan sonra Fenerbahçe baskıyı kurdu. Fazla gol pozisyonu üretmese de Trabzonspor ne top yapabildi ne de topu tutab-il di. Sadece savundular ve mücadele ettiler.

Devre biterken sahneye Alper çıktı. Solda sıfıra inip iki Trabzonsporlu oyuncuyu ekarte edip, çaprazdan iyi vurdu. Bu gol hem Alper'in becerisi hem de Trabzonspor defansının çok kolay ekarte edilmesinden doğan bir gol oldu.

"VAN PERSİE'Yİ ÇIKARIP GİULİANO'YU KOYMAK..."

İkinci yarı Aykut Kocaman, bir kez daha hoca olmadığını ispat edercesine santrforsuz oynamaya başladı. Van Persie'yi oyundan alıp yerine Giuliano'yu koymanın ne tür bir mant-ı ğı olabilir. Tabii ki futbolun ilahi adaleti yine cezasını kesiverdi. Fenerbahçe çıkarken topu kaptırdı, Yusuf, Olcay'a attı. Olcay da çok sert vurup golü yaptı.
Olcay'ın vuruşu güzel, üstelik sert ama sezonun hayal kırıklığı Volkan, bu golde de ağır kusurluydu. Fenerbahçe bir kez dana mağlup duruma düştü ve üstelik bu golden sonra baskıyı da kuramadı. İşte Kocaman büyük hoca ya, mağlup duruma düştükten sonra Soldado'yu oyuna aldı. Aslında Trabzonspor maçı defans oyuncusu yüzünden kaybetti.

"MANASIZ BİR PENALTI"

O ana kadar gerek yan, gerekse duran toplarda mükemmel oynayan Trabzon defansı manasız bir penaltı yaptı. Yapılan ortaya kafa vurmak istedi, eliyle vurdu, penaltı geldi ve bitime az dakika kala Fenerbahçe beraberliği yakaladı. İşte ne olduysa bu dakikadan sonra oldu. Fenerbahçe son 5-10 dakikada bence galibiyeti kaçırdı. Soldado kafayı iyi vursa, Fenerbahçe maçı kazanmıştı bile. Sonuçta Fenerbahçe iyi değildi. Volkan bitmiş, defans çok hata yapıyor. Üstelik gerek Van Persie, gerek Soldado sahada 'ahları gitmiş, vahları kalmış' gibi bir durumdalar.

Dün gecenin mükemmel ismi hakem Ali Palabıyık'tı. Zor maçı kusursuza yakın yönetti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.