comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ahmet Çakar:'' Ali Palabıyık katliamı''

24 Eylül 2017, Pazar 09:47
Ahmet Çakar:'' Ali Palabıyık katliamı''

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan dev derbiyi Sabah Gazetesi'nden Ahmet Çakar yorumladı.

FutbolArena - Fenerbahçe, BeşiktaşVincent Janssen ve Giuliano'nun penaltı golleri ile 2-1 mağlup ederken karşılaşma sonrasında maçın hakemi Ali Palabıyık sert eleştirilere maruz kaldı. Sabah Gazetesi yazaır Ahmet Çakar mücadeleyi değerlendirirken, Ali Palabıyık'ın maçı katlettiğini belirtti.


Ahmet Çakar'ın Fenerbahçe - Beşiktaş maçı yorumu


''40 yıldır futbolun içindeyim, hakemin sonuca etkili bu kadar fazla karar verdiği ve maç sonrası en az 7-8 pozisyonun tartışmaya açık olduğu bir maç daha izlemedim. Şimdi madde madde bakalım;

Fenerbahçe lehine verilen ilk penaltı. Her ne kadar Medel elini Janssen'in omzuna koysa da ve ardından kafayı vursa da günümüz futbolunda böylesine penaltılar vermek doğru değil. Fenerbahçe lehine verilen ilk penaltı, kimilerince desteklenebilir ama bence doğru değil.
İkinci kritik karar Quaresma'ya verilen art arda iki sarı kart... İkisi de doğru. Dolayısıyla Quaresma'nın oyundan atılışı kesinlikle haklı. İlk yarının son dakikalarında Cenk bariz gol şansıyla gitme ihtimali varken, Neto tarafından durduruluyor. Burada da kırmızı kart kararı doğru.

Yine ilk yarının son dakikasında bir kornerde, top Ozan'ın kapalı koluna çarpıyor. Hakemin devam kararı doğru. İkinci yarıda da çok fazla hakem pozisyonu yaşandı ve Beşiktaş'ın katliamı aslında bu yarıda oldu.

En az 1-1,5 metre geriden çıktı, golünü attı ama hakemler maalesef bu buz gibi golü vermediler. Bu iptal edilen hatalı golden sonra Cenk ceza alanına girdi, Fenerbahçeli defans oyuncusu arkadan aşiline bastı, yüzde 100 bir penaltıydı ama hakem 'devam' dedi.

İsmail Köybaşı'na verilen kırmızı kart doğru. Yüksek ayakla atlıyor, topun üzerinden sıyırıp rakibin kavalına basıyor.

85. dakikada Ali Palabıyık, Fenerbahçe lehine bir penaltı çaldı. Kaleye şut çekiliyor, Atiba arkasını dönüyor ve top koluna temas ediyor. Negredo Kasıt yok, kollar yukarıda değil, uydurma bir penaltı ve uydurma bir ikinci sarı karttan gelen kırmızı kart.

Gelelim Güneş'in atıldığı pozisyona... Pepe, Valbuena'ya kesinlikle faul yapmıyor. Hakem bu faulü de uyduruyor. Güneş, dördüncü hakem ile tartışıyor, ardından da arkasını dönüp giderken kendi kendine söyleniyor. Belki bu arada küfür de ed-i yor. Güneş'in atılmasına lafımız yok ama Güneş'in atılmasına vesile olan o tuhaf faul kararını da eleştiriyorum!.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.