comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Adil Gevrek'ten hakem isyanı: 'Bu kadar da olmaz artık ya!'

27 Haziran 2020, Cumartesi 21:09
Adil Gevrek'ten hakem isyanı: 'Bu kadar da olmaz artık ya!'

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Fenerbahçe maçından sonra hakemin kararlarına tepki gösterdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 29. haftasında ağırladığı Yeni Malatyaspor'u son dakikalarda bulduğu gollerle 3-2 mağlup etti. Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek karşılaşmadan sona basın mensuplarına açıklamada bulundu ve maçın hakemi Ali Şansalan'ı eleştirdi.
 

Adil Gevrek, Fenerbahçe - Yeni Malatyaspor maç sonu açıklamaları


Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ilk sözlerinde "Biz ligde kalmak istiyoruz ama hakkımızla kalmak istiyoruz. Hakkımızın yenmesini istemiyoruz. Yine bir hakem maçın önüne geçti. Hata 1 olur, 2 olur. Bu kadar da olmaz artık ya!" diye konuştu.

"HAKKIMIZI YEMESİNLER!"
İsyanını sürdüren Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, "Bu mücadelenin hakemler tarafından katledilmemesi lazım. Biz Yeni Malatyaspor olarak artık hakkımızın yenilmesini istemiyoruz. Biz ligde kalacağız. Buna inanıyoruz!" ifadelerini kullandı.

UMUT BULUT: "HAKEM ÖNÜMÜZE ENGELİ KOYDU"

"İyi mücadele ettik. Ancak sğ olsun hakem önümüze engeli koydu. Gökhan Töre'nin pozisyonu. Emre abi kendisi söylüyor, ben çarpmadım diyor. Sarı kart, kırmızı kart maç gitti."

YENİ MALATYASPOR TEKNİK SORUMLUSU HASAN ÖZER'DEN HAKEME TEPKİ

"65. dakikada 10 kişi kaldığımız pozisyon kırılma anıydı. Bence ağır bir karardı. Bu kararın doğru olduğuna inanmıyoruz. Ben bunu saçma buluyorum. İkinci sarı kartın VAR'a gitmesi yokmuş, gitmesi gerektiğine inanıyorum. Böyle bir kural olmaması lazım. Bu durum Fenerbahçe'nin baskı kurmasına sebep oldu ve 70'te golü yedik. Yaptığımız değişikliklerle oyunu çevirmek için müthiş mücadele verdik. Öne geçtik ama skoru koruyamadık. Skoru korumak için elimizden geleni yaptık ama gollerde şanssızdık. 2 gol yiyerek büyük bir sıkıntı yaşadık ve mağlup olduk. Çok üzgünüz. Bu maçtan alacağımız 1 puan bizi konum olarak daha rahat bir pozisyona taşıyabilirdi. 5 maçımız daha var. Şehrin yanımızda olduğuna inanıyoruz. Son 5 maçı en iyi şekilde oynayacağız. Bu takım Allah'ın izniyle ligde kalacak."

Beyaz TV'ye bağlanan Adil Gevrek, "Gökhan Töre'ye verilen iki sarı kart da yanlış. İkinci sarı kartın bu kadar kolay olmaması gerekiyor. Şunu da söyleyeyim. Emre Belözoğlu'na saygı duyuyoruz. Kariyerli bir oyuncu. Ancak maalesef ona da yakıştıramadım. Hiç yakıştıramadım. Bir futbolcunun rakibi attırması için bunları yapmaması lazım. Ben kendisine yakıştıramadım. Emre Belözoğlu'nun yaptığı profesyonellik değil. Yaptığı hakka girmektir." dedi. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!