comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Adebayor'dan Fenerbahçe'ye: "Onları en iyi ben anlarım."

14 Nisan 2017, Cuma 18:01
Adebayor'dan Fenerbahçe'ye:

Medipol Başakşehir'in golcü futbolcusu Adebayor, Togo milli takımı otobüsüne yapılan saldırıyı yıllar sonra anlatırken, Fenerbahçe'nin başına gelen saldırıyı da duyduğunu söyledi. 

FutbolArena - Başakşehir'in Ocak ayında kadrosuna kattığı tecrübeli golcü Adebayor, beIN Sports'a özel bir röportaj verdi. 2010 yılında Togo milli takım otobüsüne yapılan saldırı gününde yaşadığı o anları anlatan Adebayor son derece yürek burkan ifadeler kullandı. 
 

Adebayor, Togo milli takımına yapılan saldırıyı anlattı


Başakşehir'in golcü futbolcusu ve son Galatasaray maçında hat trick yapan Adebayor, beIN Sports'a verdiği özel röportajda Togo milli takımına yapılan saldırıyı anlattı. Milli takımı bırakma süreciyle beraber saldırı sonrasında hayatında nelerin değiştiğini de dile getiren Togolu futbolcu şunları söyledi:


"FENERBAHÇE'Yİ EN İYİ BEN ANLARIM"
"Bazı şeyler anlatılmaz, yaşanır. Benim yaşadıklarımı ne kadar anlatsam kimse anlayamaz. Ben o otobüsün içindeyim. Fenerbahçe otobüsünün başına geleneni de duymuştum. Onları en iyi ben anlarım. Ancak ben birebir o otübüsün içindeyim ve gözümün önünde ölen insanlar olmuştu. Bu ravmayı atlatmak 1 sene sürdü. Hafızam beni yanıltmıyorsa eşim o zaman hamileydi. Bir yandan kurşun sesleri geliyor, bir yandan eşimi telefonda aradım. Eşime dedim ki, bugünden sonra ben bu dünyada olmazsam benim adımı oğlumuza verirsin. Eşim, neler oluyor dedi. Tekrar telefonu kapatmak zorunda kaldım. Tekrar silah sesi duydum çünkü.

"TEMİZLİKÇİ BARDAĞI DÜŞÜRSE BİLE KORKUYORDUM"

Bunu yaşayan benim. Ondan sonra evimde temizlikçi bardağı düşürse bile ürküyordum. Silah sesine en yakın ses beni korkutuyordu. O dönem Manchester City'de oynuyordum. Psikolog verilmişti bana. Sonra milli takımı bırakmaya verdim. İnsanlar bana bu takımı bırakamazsın dedi ama bunu insanlar Togo milli takımının yaşadığı macera gibi algıladı. Bu macera değildi. İnsanlar öldü o otübüsün içinde.""FUTBOLCULARIN HAYATLARI DIŞARIDAN RENKLİ GÖRÜNEBİLİR AMA..."

"Herkese belki dışardan futbolcuların yaşadığı hayat renkli görünüyor ve bu yaşadığım ve başka örnekler var. Bazen futbolda savaş ortamı yaratılıyor. Maç içinde mesela iki takım da belli şeyleri kazanmak adına o sahaya çıkıyor. Bizim burada girdiğimiz ikili mücadeleler hiçbir zaman arkadaşların kendi arasında yaptığı keyfine maçlar gibi olmuyor. Hepsi gerçek. Bu maçlar sırasında sakat kalanlar, futbol hayatı bitenler olabiliyor. O yüzden dediğim gibi ben bunların hepsini yaşamış bir insan olarak, tamam işimizin keyifli yanı var ama çok zorlu yanları da var. 


Adebayor Başakşehir'de kaç gol attı?


Medipol Başakşehir'e Ocak ayında transfer olan ve son Galatasaray maçında attığı 3 golle müsabakaya damga vuran Adebayor, Başakşehir formasıyla şu ana kadar 7 resmi maçta 6 gol kaydetti. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"