comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Abdülkerim Durmaz'dan çarpıcı yorum! 'Derbi kavgalı olsun'

16 Mart 2018, Cuma 11:19

Abdülkerim Durmaz, Süper Lig'in 26. haftasında oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesi FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Galatasaray ile karşılaşacak. Fenerbahçe'nin eski futbolcularından antrenör ve yorumu Abdülkerim Durmaz, FutbolArena'ya değerlendirmelerde bulundu.

Abdülkerim Durmaz, Türkiye'de tek derbinin Fenerbahçe - Galatasaray derbileri olduğunu belirterek Beşiktaş'ı kızdıracak yorumlar yaptı.

 

Abdülkerim Durmaz'ın Fenerbahçe - Galatasaray maçı yorumu


"BEŞİKTAŞ'A YENİLDİĞİMİZDE ÜZÜLMÜYORDUK"

"Türkiye'deki tek derbi Fenerbahçe - Galatasaray derbisidir. Diğer ülkelere de bakın. Her ülkede iki takımın derbisi öne çıkar. Bunu ben 5 sene Fenerbahçe'de yaşadım. Beşiktaş'a yenildiğimizde çok üzülmüyorduk."

"KOVULMAMAK İÇİN YENERDİK"

"Diğer ülkelere de bakın. Her ülkede iki takımın derbisi öne çıkar. Bunu ben 5 sene Fenerbahçe'de yaşadım. Beşiktaş'a yenildiğimizde çok üzülmüyorduk. O dönemler Beşiktaş - Galatasaray maçları daha çekişmeli geçerdi. Beşiktaş'a yenildiğimiz zaman Beşiktaş'a çelme atmamış oluyorduk. Galatasaray şampiyon olmasın diye... Başarısız bir yıl geçirdiğimiz bir sezonda hepimizi sezon sonu kovacaklar; bir Galatasaray maçı denk gelirdi. O zamanki başkanlar derlerdi ki, "Maçı kazanın sözleşme yenileyeceğim" Kovulmamak için Galatasaray'ı yenerdik." 

"DERBİDE KAVGA ÇIKSIN"

"Son 2 sezondur Beşiktaş derbilerde gerginliğe soyunmaya başladı. Özellikle gergin atmosferler yaratarak, derbi rekabetinin baş aktörü olmak istiyorlar. İnsanlar bu durumdan hoşnut değil ama ben hoşnutum. Severim kavgayı, gürültüyü. Bütün derbiler kavgalı olsun."

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Spor Toto Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.