comScore
1 / 8

Fenerbahçe, 31 Ocak'ta Galatasaray'a verilen 2. şansı isteyecek

 

 

FutbolArena - Fenerbahçe; 31 Ocak’ta UEFA’nın Zürih’teki merkezinde soğuk terler dökecek… 

 

2 / 8
2016’da imzalanan yapılandırma anlaşmasına neden uyulamadığı madde madde anlatılacak. Verilen 30 milyon Euro’luk sapma sözünün 3 katı şekilde neden çiğnendiğinin raporları sunulacak. Galatasaray’a verildiği gibi ikinci bir yapılandırma planı talep edilecek.
3 / 8
15 Ocak’ta İstanbul’a gelen UEFA’nın FFP müfettişleriyle Başkan Ali Koç da bir toplantı yaptı… bu toplantıya kendisinin 50 milyon Dolar koyarak katıldığı bedelli sermaye artırımı damga vurdu. Koç, Fenerbahçe’nin 17 bin hissedarını tamamının para koyduğunu, bunun dünyada bir eşi olmadığını söyledi.
4 / 8
17 bin kişinin yüzde yüz bedelli sermaye artırımına katılması UEFA müfettişlerinin ilgisini çekti. Ali Koç’un talebi ise kendisi tarafınan konulan 50 milyon Dolar’ın da zarardan düşülmesini talep etti. Koç bu rakamı Dernek adına koyduğunu bunun da 33 bin kişiyi kapsadığını anlattı. Şimdiye kadar böyle bir işlemin FFP tarafından kabul edilmediği ama ilk kez Fenerbahçe’ye bu kolaylığın sağlanabileceğine inandığını söyledi.
5 / 8

31 Ocak öncesinde FFP müfettişlerinin önüne konulan bu veriler ya Fenerbahçe’nin yeni bir anlaşma almasına neden olacak. Ya da 2016’da yapılandırma anlaşmasına uyulmadığı için ciddi cezalarla yüzyüze kalacak.
6 / 8
Bu arada Ali Koç’un bahsettiği gibi Fenerbahçe yönetimi taraftarın da içinde olacağı bir kampanya başlatacak…
7 / 8
Galatasaray’ın daha önce yaptığı alışveriş ya da bileklik, Trabzonspor’un yaptığı SMS kampanyalarına benzer bir kampanya ile UEFA’ya, taraftarın kulübe ne kadar sahip çıktığı anlatılacak. Kampanyadan elde edilecek gelir ne kadar yükselirse, UEFA’nın Fenerbahçe’ye yeni bir yapılandırma anlaşması verme ihtimali o kadar artacak.

Kaynak: Fotospor

8 / 8