comScore

FutbolArena TV

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı | Ali Koç'un Açıklamaları

07 Şubat 2020, Cuma 23:47

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı bugün gerçekleştirildi. Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılacak toplantı canlı yayınla FutbolArena'da. Sarı lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç da divan kurulda açıklamalarda bulundu.

"ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA GÖNÜLDEN İNANIYORUM"

"Takımımız Ersun Hoca'nın önderliğinde her maçı final olarak görip çalışmalarını sürdürüyor. Son haftalardaki oyunumuzla ligin en iyi futbolunu oynayan ve şampiyonluğun en büyük adayı olan takım konumundayız. Takımımız her hafta üzerine koyarak ilerliyor. Taraftarımızın da muhteşem desteğiyle şampiyon olacağımıza gönülden inanıyoruz. 14 haftamız kaldı, zor maçlarımız var. Zaman zaman istemediğimiz sonuçlar da alabiliriz. Şartlar ne olursa olsun tek vücut ve inançla 29. şampiyonluk yolunda takımımızı desteklemelerini istiyorum. Hocamıza, teknik kadromuza, takımımıza, taraftarlarımıza ve ilahi adalete inanıyoruz. Şampiyon olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ZİYARETİ SONRASI KULÜBÜMÜZ HEDEF ALINDI"

"Cumhurbaşkanımız divan kurulumuzda rozetini aldıktan sonra kulübümüz bazı gruplar tarafından hedef alındı. Hiç kimse camiamızı siyasete çekmeye çalışmamalıdır. Büyük Fenerbahçe camiası, içerisinde her türlü siyasi görüşü barındıran ve her türlü siyasi görüşe saygı duyan ama kararlarını alırken hiçbir siyasi grubun baskısı altında kalmayan bir kulüptür. Cumhurbaşkanı'nın kulübümüzü ziyaretinden sonra bazı kesimler çok rahatsız oldu ve bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyor."

"SAYIN AĞAOĞLU İLE HER PLATFORMDA KONUŞMAYA HAZIRIM"

"Antalya'da yaptığımız toplantı sonrasında taraflı tarafsız pek çok kesimden aldığımız mesajlar bu düşüncelerde yalnız olmadığımızı gösterdi. Sürekli adil rekabetten bahseden Trabzonspor Başkanı'na verdiğim cevapta Trabzonspor'un sırtını devlete dayadığını söyledim. Sponsorluklar, localar, devlet bankalarından alınan kredilerle ilgili sözlerimin tamamının arkasındayım. Devletimiz spora büyük katkılar sağlamıştır. Sırtını devlete dayama konusu ise bundan çok daha fazladır. Bugüne kadar emsali görülmemiş bir durumdur. Bu konuyla ilgili elimizde çok fazla bilgi var. Sayın Ağaoğlu ile istediği her platformda bu konuları karşılıklı konuşmaya hazırım. Bizim medyamız yok. Ben kulüp başkanlarıyla canlı yayında bir araya gelme çağrımı yeniliyorum. Trabzonspor'un attığı ilk golü biz atsaydık kıyamet kopardı. Belki de o hakeme bir daha maç verilmezdi."

"KAZANDIĞIMIZ 11 MAÇIN 9'UNUN HAKEMİ BİR SONRAKİ HAFTA GÖREV ALMADI"

"TFF için Fenerasyon deniliyordu. Biraz bakalım işin aslı öyle mi? TFF görev süreci boyunca verdiği, veremediği ve hatta zaman zaman nasıl verdiğini mantıkla izah edemediğimiz konularda Türk futbolunda güven sarsılmasına neden olmaktadır. Nihat Bey sürekli benim için, 'Dolduruşa geliyor' demek istiyor. Hiç olmazsa ben birilerini dinliyorum. Kazandığımız 11 maçın hakeminin 9'u bir sonraki hafta görev almamış. Niye böyle oluyor? Burada açık bir mesaj var. Anlattılar, kendilerine göre mantık sundular. Mantığı anlamakla beraber işleyişi kabul etmediğini söyledik. Başakşehir maçında Fırat Aydınus ne oldu da bir sonraki maça atanmadı? Vedat'a ceza vermek için PFDK'ya sevk ettiler. Niye ceza vermediler bilmiyorum. Bu şekilde sevkin amacı nedir?

Fenerbahçe Videoları