comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

'Fenerbahçe, Volkan'ı Melo ile savunsun!'

13 Şubat 2015, Cuma 00:53
'Fenerbahçe, Volkan'ı Melo ile savunsun!'

PFDK, Volkan Demirel'e “rakip takım idarecisine yönelik hakareti” nedeniyle 4 maç ceza verdi. Spor Hukukçusu Avukat Emin Özkurt bu konuda çok tartışılacak bir öneri getirdi: ‘F.Bahçe, Volkan'ı Melo ile savunsun!”

FutboArena Özel - PFDK, Trabzonspor maçı sonrası soyunma odasında hakem Bülent Yıldırım'a tepki göstererek "İki tane o...pu çocuğunun açıklamalarından etkilenip maç yönetiyorsunuz. Göz göre göre penaltımızı vermediniz" demişti. Temsilci raporunda yer alan bu ifadeler üzerine PFDK'ye sevk edilen milli kaleciye, “rakip takım idarecisine yönelik hakareti” nedeniyle 4 maç ceza verildi.

MELO DA AYNI MADDEDEN CEZA ALMIŞTI
PFDK'nin verdiği cezanın ardından gözler Tahkim Kurulu'na çevrildi. Konu hakkında Spor Hukukçusu Avukat Emin Özkurt, Volkan'ı üçüncü bir kişiye hakaret ettiği için ceza aldığını hatırlatarak Melo örneği verdi. Galatasaraylı Felipe Melo, Aziz Yıldırım'a yönelik tweeti RT ettiği için PFDK tarafından “rakip takım idarecisine yönelik hakareti” nedeniyle 2 maç ceza almış ve Tahkim Kurulu onamıştı.

Aynı maddeden ötürü her iki futbolcuya da PFDK'nin ceza verdiğini vurgulayan Avukat Özkurt, Fenerbahçe'nin bu yönde bir savunma yapabileceğine işaret etti.

İşte o tweet:

Aydın Cingöz

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.