comScore

FutbolArena TV

Fenerbahçe taraftarlarının soyduğu market sahibi konuştu

12 Mart 2017, Pazar 15:02

Spor Toto Süper Lig'de Cuma günü oynanan Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe maçının ardından bir grup Fenerbahçe taraftarının Alanya dönüşü bir marketi soyduğu belirtildi. 

İş yerinin sahibinin şikayetten vazgeçmesi sonrasında Fenerbahçeli taraftarlar serbest bırakıldı. 

İŞ YERİ SAHİBİ OLAYI ŞÖYLE ANLATTI

"İş yerini kapatmaya hazırlanırken 20-30 kişilik bir grubun geldiğini kameradan gördüm. İş yerine gelip alkollü içecek istediler. Yasa gereği saat 22.00'den sonra alkollü içecek satamayacağımı söyledim. Aralarında beni tehdit edenler oldu. Dış kameradan dışarıda bekleyen grup elemanlarının cipsleri aldığını, dondurma dolabını açarak dondurma aldıklarını, bir kişinin de dolaba koymak için getirdiğim bira kasasını alıp kaçtığını gördüm. Kameraların kayıtta olduğunu, aldıklarını getirmelerini istedim. Polise gitmem durumunda benim için iyi olmayacağını söyleyerek, otobüslerine doğru yürümeye başladılar. Hemen polisi aradım. Sanayi Kavşağı'nda uygulama yapan ekiplerden bir tanesi 2 dakika içerisinde harekete geçerek otobüsü otogar kavşağından 100 metre ileride durdurdu. Emniyete götürülerek ifadeleri alınanların büyük bölümü 15-16 yaşlarında gençler ve hepsi sarhoştu.

"YAZIKLAR OLSUN"

Bu çocukları bu hale getirenlere yazıklar olsun. Aldıkları malzemelerin karşılığı olarak belirlenen 300 lirayı 30-40 kişi aralarında toplayamadı. Bunlar yolda ne yiyecek, ne içecek. Aynı şekilde hırsızlık mı yapacak”

Fenerbahçe Videoları