comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, iç transferde ne yapacak?

08 Ocak 2015, Perşembe 12:32
Fenerbahçe, iç transferde ne yapacak?

Süper Lig'de devre arası transfer dönemi başladı. Dış transferde adımlar atan Fenerbahçe, iç transferde ise henüz bir hamle yapmadı.

FutbolArena Detay - Süper Lig'in ilk yarısını lider kapatan Fenerbahçe, Emenike krizi ve Erkan Zengin transferleriyle uğraşırken iç transferde sessizliğini sürdürüyor.
 
Fenerbahçe'de 4'ü direkt ilk 11 oyuncusu olmakla birlikte tam 7 oyuncusunun sözleşmesi 5 ay sonra bitiyor. Bekir İrtegün, Emre Belözoğlu, Pierre Webo, Egemen Korkmaz, Dirk Kuyt, Mert Günok ve Selçuk Şahin için Aziz Yıldırım'ın kurmayları devreye girmedi.

Kapıdaki tehlike!
 
Bu oyuncular için ise en tehlikeli durum halihazırda şu anda başka bir takımla anlaşabilme ihtimalleri... Sözleşme gereği, son 6 ayda futbolcular istediği kulüple anlaşabilirler. Sarı-Lacivertli kulüp, bu oyuncularla henüz masya oturmamasının en büyük sebeplerinden biriyse yaşları... 7 oyuncunun yaş ortalaması 31. Fenerbahçe, Kadronun iyice yaşlanmasını istemeyen yönetim yeni sezonda daha genç ve kaliteli isimlerle anlaşma yoluna gidebilir.
 
Emre Belözoğlu
 
Sezon sonunda sözleşmesi bitecek isimlerin en önemlilerinden Emre Belözoğlu'nun durumu ise biraz karışık. Yönetim, deneyimli futbolcuya sportif direktörlük teklifinde bulunmuştu ancak Belözoğlu, futbol hayatına 2-3 sezon daha devam edeceğini ve gerekirse takımdan ayrılabileceğini belirtmişti. 
 
Pierre Webo ve Dirk Kuyt
 
Fenerbahçe'nin son 2 sezonunda yadsınamaz boyutta katkılar yapan Webo ve Kuyt'ın da sözleşmesi bitiyor. Hollanda'ya döneceği konuşulan Dirk Kuyt'a da teklif götürmeyen Fenerbahçe, yedek golcüsü Pierre Webo'da da olası sözleşme yenileme teklidfinde makul bir ücret teklif etmesi bekleniyor.

Orhun ALİCİKOĞLU

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)