comScore

Galatasaray Galatasaray

Felipe Melo'dan Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi

07 Şubat 2017, Salı 16:21
Felipe Melo'dan Fenerbahçe'ye şampiyonluk göndermesi

Eski Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo, Brezilya basınında Globo Esporte'ye konuşarak Fenerbahçe'ye göndermede bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da 5 sezon forma giydikten sonra 2015/16 yılında Inter'e transfer olan fakat İtalya'da beklenen performanı sergileyemeyen Felipe Melo, ülkesine geri döndü ve Palmeiras ile sözleşme imzaladı.


Felipe Melo'dan Fenerbahçe açıklaması 


Ülke basınında Globo Esporte'ye konuşan Felipe Melo, Palmeiras'ta düzenli olarak forma giymek için çok çalışacağını söylerken, Galatasaray'da forma giydiği dönemlerde Fenerbahçe ile oynadıkları derbilere de dikkat çekerek, sarı lacivertlilere yine göndermede bulundu. 

"O ŞAMPİYONLUĞU ASLA UNUTMAYACAĞIM"
"Galatasaray'da ilk sezonumda kazandığımız lig şampiyonunu asla unutamam. En büyük rakibimiz Fenerbahçe'ydi ve onların evinde şampiyonluğumuzu ilan etmiştik. Tarihin kesinlikle en güzel şampiyonluğuydu. O akşam yaşadıklarımızı asla unutmayacağım. Çünkü şampiyonluğu ezeli rakibimizin sahasında kazanmıştık. Geri döndükten sonra herkes pitbull sevinci yaşıyordu. Çok etkilenmiştim. Bu demek ki bir sembol oldu artık."

"ÇILGIN KÖPEK DİYE BAĞIRMALARI..."

Palmeiras taraftarlarının kendisine çılgın köpek diye bağırması hakkında konuşan Felipe Melo ise, "Bunlar beni çok etkilemiyor. Taraftar benim gözümde farklı bir kitle. Onlardan gelen her şey benim için heyecan verici ve önemli. Taraftar kavramına gerçekten önem veriyorum. Futbolun belki de en önemli parçası onlar çünkü. (FutbolArena.com)

"FORMANIN HAKKINI VERMEM GEREKİYOR..."

Palmeiras'ta bu formanın hakkını vermek için çok çalışacağımın sözünü veriyorum. Tezahüratlara gelince, dediğim gibi bunlar beni mutlu ediyor. Taraftarın her anlamda sevgilisi benim adıma mutluluk verici ama şu anda önemli olan Palmeiras'ta iyi bir performans sergilemek."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)