comScore

FB Haber: Merve Özbey Ali Koç dedi

30 Mayıs 2018, Çarşamba 20:58
FB Haber: Merve Özbey Ali Koç dedi

Ünlü şarkıcı Merve Özbey, Fenerbahçe'deki seçim öncesinde Ali Koç'u desteklediğini açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'de gerçekleşecek olan seçim öncesi Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Fenerbahçe camiası, spor kamuoyu ve taraftarların merakla beklediği seçim öncesinde ünlü şarkıcı Merve Özbey, Ali Koç'u desteklediğini açıkladı. 

Fenerbahçe'de 2-3 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Genel Kurul öncesinde ünlü şarkıcı Merve Özbey, kendisine ait twitter hesabından Ali Koç'u desteklediğini açıkladı. Merve Özbey yaptığı paylaşımda, "Size böyle dalıp gitmelerimiz.  Düşüsenize ALİ KOÇ başkan olmuş! Biz şampiyon olmuşuz. Kutlamalarda ben şarkı söylüyorum!" ifadelerini kullandı. 
 


Ali Koç kimdir?


İş hayatına 1990'da American Express Bank'ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008'den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Koç, Şubat 2016'dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu'nda görev yapmakta olan Ali Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği'nde Başkan,  Endeavor Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK'de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD'da Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR'da Global Danışma Kurulu Üyesidir.
Peki Ali Koç'un serveti ne kadar? Fenerbahçe taraftarlarının merak ettiği Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç  Forbes'ın 2017 yılında hazırladığı ''En zengin 100 Türk'' listesinde 50. sırada yer almaktadır.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"